fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Salon z długą historią

Salon z długą historią

Zastanawialiście się kiedyś, ile salonów samochodowych ma w Polsce koncern FCA? Oficjalna strona importera odbiega trochę od danych faktycznych. Wystarczy wspomnieć o Poznaniu, gdzie według danych są dwa salony Alfa Romeo (z czego jeden z dilerów ma dwie siedziby), a w rzeczywistości są trzy. Nie mniej jednak przez kryzys, który dotknął Włochów, liczba zamykanych salonów systematycznie wzrasta.

Jednym z tych, który zwrócił naszą uwagę, jest Centrum Sprzedaży FCA mieszczące się w Bielsku Białej przy ulicy Katowickiej 24. To duże centrum włoskiego koncernu, gdzie znajdziemy samochody marki Alfa Romeo, Fiat, Fiat Professional czy Jeep. Od niedawna do tego grona dołączyła sportowa marka Abarth. Czy zatem szeroka gama samochodów czyni ten punkt sprzedaży wyjątkowym? Nie. Jest jeszcze coś, co wyróżnia Centrum Sprzedaży na tle konkurencji. To historia.

Historia to bardzo dobre słowo, które określa wspomniany salon sprzedaży. Pierwszy raz został on otwarty w 1977 roku – jeszcze pod nazwą Polmozbyt. Następnie placówka ta została wykupiona przez Fabrykę Samochodów Małolitrażowych (FSM), by w 1992 roku wejść w struktury Fiata, w których pozostaje do dziś.

6 października 2017 r., po niemal 40 latach od pierwszego otwarcia, historia Centrum Sprzedaży zatoczyła koło:  tego dnia drzwi salonu zostały otwarte na nowo. Budynek został gruntownie przebudowany, a do oferowanych dotąd marek dołączyła ta ostatnia – Abarth.

Centrum Sprzedaży FCA to jedyny w Polsce salon firmowy FCA. Tutaj możemy znaleźć wszystkie produkty włoskiego koncernu – od Fiata 124 Spider, po jego sportową wersję – Abartha 124 Spider. Przekrój oferowanych aut jest ogromny: wśród dostępnych samochodów jest najtańsza Panda, jak i sportowa wersja Giulii – Q. Znajdziemy również wszystkie modele Jeepa, jak i pojazdy dostawcze z gamy oferowanej przez Fiat Professional. Plac dilera imponuje ilością samochodów dostępnych od ręki – ponad 500 egzemplarzy nowych oraz 100 używanych daje spore szanse, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.

 

Opisywany punkt to nie tylko duży salon sprzedaży. Przy Katowickiej 24 mieści się również autoryzowany serwis wszystkich włoskich marek. Patrząc na opinie klientów jest jednym z najlepszych serwisów włoskiego koncernu w Polsce. Wskaźnik usunięcia usterki za pierwszym razem wynosi imponujące 98,5 % , zaś wskaźnik satysfakcji klientów z wykonanej usługi 84,9 %.

Rozbudowany salon – Centrum Sprzedaży FCA – jest kolejnym dowodem na to, że włoski koncern odżywa. Otworzenie nowego salonu Abartha dowodzi, że zainteresowanie modelami tej marki rośnie.

Tekst: Paweł Oblizajek

Zdjęcia: FCA

Poprzedni wpis
Ferrari Portofino
Następny wpis
Trasa Transfogaraska – czy rzeczywiście najlepsza?

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Salon z długą historią