fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Stellantis Heritage weźmie udział w Auto e Moto d’Epoca 2021

Stellantis Heritage weźmie udział w Auto e Moto d’Epoca 2021

W dniach od 21 do 24 października w Fiera di Padova odbędzie się 2021 edycja Auto e Moto d’Epoca. To największe we Włoszech wydarzenie dla miłośników klasycznej motoryzacji może poszczycić się 115 000 m² powierzchni wystawienniczej, ponad 5000 zabytkowymi samochodami i ponad 1600 wystawcami. 

Targi motoryzacyjne w regionie Veneto są również największym w Europie rynkiem sprzedaży zabytkowych samochodów i motocykli, oryginalnych części zamiennych i kolekcjonerskich pojazdów.

Jednym z największych graczy na imprezie będzie dział Stellantis Heritage. Od 2015 roku jego głównym zadaniem jest odzyskiwanie, ochrona i wzbogacanie ogromnego dziedzictwa historycznego marek Alfa Romeo, Fiat, Lancia i Abarth, szczególnie w zakresie floty ponad 600 zabytkowych samochodów, które są w jego posiadaniu. Bezpośrednio z bezcennej kolekcji pochodzą trzy z pięciu klasycznych modeli prezentowanych na wystawie: Fiat X1/23, pierwszy prototyp elektrycznego samochodu miejskiego w historii; Abarth 1000 SP, współczesna interpretacja kultowego Sport Prototipo z 1966 roku; Fiat-Abarth 850 TC, pierwszy Abarth, który przyjął inicjały oznaczające Turismo Competizione.

W centrum uwagi znajdą się również dwa klasyczne samochody należące do prywatnych kolekcjonerów – Lancia Delta HF Integrale Evoluzione z 1991 roku oraz Alfa Romeo Giulietta Spider Veloce z 1960 roku. Podobnie, jak wspomniany wcześniej Fiat-Abarth 850 TC, te dwa modele zostały pieczołowicie odrestaurowane przez ekspertów z Officine Classiche – warsztatu zajmującego się renowacją i certyfikacją w dziale Stellantis Heritage

Prace zostały wykonane na samochodach w całości: od nadwozia i wnętrza do mechaniki i komponentów, wykorzystując synergię z szerokim zakresem działów technicznych w zakładzie Mirafiori.

Oprócz Delty Integrale, zwiedzający wystawę motoryzacyjną mogą podziwiać zderzaki i wybór paneli stalowych odtworzonych specjalnie dla tego kultowego modelu Lancii w ramach usługi Heritage Parts – wspólnego projektu Heritage i Mopar®, który oferuje gamę oryginalnych części zamiennych do samochodów zabytkowych. Części zamienne, niezbędne do zabezpieczenia wartości kolekcjonerskiej i finansowej klasycznych samochodów można nabyć w oficjalnej sieci sprzedaży lub online, w sklepie internetowym Mopar®.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym elementem wystawy jest ekskluzywny Abarth 595 Competizione, świętujący 60. rocznicę powstania oznaczenia TC, które zadebiutowały w 1961 roku na modelu Fiat-Abarth 850. Dziś te same historyczne oznaczenia – Turismo i Competizione – są znakami rozpoznawczymi dwóch wersji nowego Abartha 595, ikony marki ze skorpionem w logo, która uosabia styl i osiągi.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
Oto elektryczna Lancia Delta Integrale
Next post
Ferrari Testarossa kontra Lamborghini Countach

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Stellantis Heritage weźmie udział w Auto e Moto d’Epoca 2021