fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA Heritage podsumowało 5 lat istnienia

FCA Heritage podsumowało 5 lat istnienia

Od 2015 roku FCA Heritage chroni i wzmacnia dziedzictwo historyczne marek Alfa Romeo, Fiat, Lancia i Abarth poprzez dedykowane usługi oraz działania edukacyjne i kulturalne. Osiągnięty został ważny kamień milowy, ale przede wszystkim nowy punkt patrzenia w przyszłość, z coraz większym rozmachem.

Na przestrzeni tych 5 lat udało się nawiązać współpracę z najbardziej prestiżowymi muzeami designu i sztuki na świecie, w tym e słynnym MoMA w Nowym Jorku, które w 2017 roku wprowadziło do swojej kolekcji Fiata 500 z 1968, odrestaurowanego i podarowanego przez FCA Heritage.

Oddział działający na rzecz dziedzictwa zaznaczył niezliczoną liczbę razy swoją obecność na ważnych wydarzeniach zrzeszających fanów zabytkowych samochodów, organizowanych na całym świecie. Wielokrotnie włoskie modele były doceniane w konkursach elegancji. 

Wszystkie działania FCA Heritage są opracowywane i koordynowane w jej siedzibie: Heritage Hub, wielofunkcyjnej przestrzeni powstałej w 2019 roku w historycznej dzielnicy Mirafiori w Turynie. Na miejscu można zobaczyć przeszło 250 pojazdów z różnych epok. 

Do sukcesów FCA Heritage należy zaliczyć programy Reloaded by creators oraz rozszerzenie oferty Heritage Parts. W grudniu 2019 roku wprowadzono do oferty wiernie odtworzone zderzaki do Lancii Delty HF Integrale. 

W Mirafiori znajduje się również odnowiony Officine Classiche atelier, w którym przeprowadzana jest certyfikacja i renowacja zabytkowych samochodów, należących zarówno do osób prywatnych, jak i do kolekcji FCA Heritage. W listopadzie przestrzeń ta została poddana rozbudowie i modernizacji.

Pięć lat istnienia FCA Heritage podsumowano na poniższym klipie:

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Fiat 600 Jolly 1959 sprzedany na aukcji RM Sotheby’s
Next post
Oto F8 Tributo od Noviteca. Ma 802 KM

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

FCA Heritage podsumowało 5 lat istnienia