fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Stellatnis wspólnie opracuje nowe modele Alfy Romeo, DS-a i Lancii

Stellatnis wspólnie opracuje nowe modele Alfy Romeo, DS-a i Lancii

Stellantis istnieje zaledwie od kilku tygodni, ale firma już postawiła sobie ambitne cele, aby przywrócić dawny blask markom Alfa Romeo i Lancia.

Auto News Europe donosi, że Stellantis wziął się za opracowywanie nowych modeli Alfy Romeo, DS-a oraz Lancii. Mają one współdzielić wiele komponentów oraz jednostek napędowych zarezerwowanych wyłącznie dla tych trzech marek, oferujących produkty premium. Wspomniała o tym Marion David, dyrektor DS-a:

Pracujemy z naszymi włoskimi kolegami nad specyficznymi modułami premium, układami napędowymi i cechami, które odróżnią marki premium [Alfa Romeo, DS i Lancia] od marek mainstreamowych. Plan DS-a zakładający wprowadzanie na rynek nowego modelu co roku jest na dobrej drodze i będzie kontynuowany. Po 2023 roku firma skupi się na zapewnieniu synergii, którą FCA i PSA będą chciały osiągnąć w ramach fuzji. 

Na podstawie tych słów możemy wnioskować, że nowe generacje samochodów opracowane od podstaw przez Stellantis, pojawią się na rynku w 2024 lub 2025 roku. Przedstawiciele nowo powstałego przedsiębiorstwa potwierdzili także, że Alfa Romeo otrzyma crossovera opartego na platformie CMP i wytwarzanego w Polsce, który powinien zadebiutować w 2023 roku pod nazwą Brennero. 

Tonale zadebiutuje jesienią tego roku i będzie odzwierciedleniem koncepcji, która została zaprezentowana na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2019 roku. Opcje silnikowe pozostają niepotwierdzone, ale eksperci sugerują, że jednostki będą podobne do tych, znanych choćby z Jeepa Renegade’a.

Niedawno Lancia zaprezentowała zmodernizowanego Ypsilona.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Lancia Ypsilon przeszła kolejny facelifting
Next post
Chris Harris sprawdził SF90 na torze

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Stellatnis wspólnie opracuje nowe modele Alfy Romeo, DS-a i Lancii