fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Uwaga! Policja w Fiacie na prąd!

Uwaga! Policja w Fiacie na prąd!

Elektryczność wdziera się pod maskę radiowozów! Nowe auta są 10 razy tańsze niż zwykłe samochody z kogutem na dachu…

Pierwszy radiowóz na prąd już niebawem będzie w dyspozycji warszawskiej Policji. Jak podkreślają mundurowi – ekoauta świetnie sprawdzą się w miejskich warunkach, nie bez znaczenia są również niskie koszty utrzymania takich pojazdów.

Stolica została wytypowana do programu pilotażowego, który przewiduje przekazanie na próbę pięciu ekoaut. Trafią do służb miejskich, m.in. wodociągów i Straży Miejskiej oraz Policji, która zaoferowała także udostępnienie swoich obiektów do montażu ogólnodostępnych słupków elektrycznych.

Do stołecznej Policji na kilka miesięcy trafi fiat panda o następujących parametrach: silnik AC synchroniczny 15 kW/92V, masa 840 kg, max. prędkość 70 km/h, akumulator LiFePO4 160Ah 8 x 3,2 V nad silnikiem, akumulator LiFePO4 160Ah 20 x 3,2 V w podłodze bagażnika.

"Elektryczne pojazdy charakteryzują się bezgłośną pracą, niskimi kosztami utrzymania oraz brakiem emisji spalin i zapachu paliwa. Umożliwiają recykling, odzysk energii przy hamowaniu i wjazd w strefy wyłączone z ruchu, zapewniają przyjemność jazdy, ponieważ auto nie posiada skrzyni biegów i zawsze zapala" – cieszą się policjanci.

Taki elektryczny fiacik kosztuje około 60-70 tysięcy zł netto. "Jednakże koszty eksploatacji są nieporównywalnie niższe od tradycyjnych pojazdów spalinowych. Mają na to wpływ niskie koszty transportu, który w przypadku ekoaut wynoszą średnio ok. 3 zł/100 km, podczas gdy w przypadku aut spalinowych jest to kwota 30-40 zł/100 km. Koszt przejazdu elektrycznym samochodem jest zatem niższy o około 10 razy." – obliczają stróże prawa.

Poprzedni wpis
Włoch bije w niemieckie serce
Następny wpis
Kto odjedzie dużym Fiatem?

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Uwaga! Policja w Fiacie na prąd!