fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Wielka Wyprawa Maluchów odwiedziła fabrykę w Tychach

Wielka Wyprawa Maluchów odwiedziła fabrykę w Tychach

5 lipca 2024 roku z Warszawy wyruszyła Wielka Wyprawa Maluchów. Celem trasy jest Monte Cassino, zaś całej akcji – zebranie środków dla dzieci poszkodowanych w wypadkach samochodowych. Fiaty 126p mają do pokonania 3000 kilometrów. Przy okazji akcja ta ma również na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpieczeństwa na drogach, szczególnie w kontekście uświadamiania najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Pierwszym przystankiem na trasie wyprawy był Zakład Samochodów Osobowych Stellantis mieszczący się w Tychach, spadkobierca FCA Poland, producenta Fiata 126p

Na starcie pojawiło się 80 ekip, wśród których znalazły się takie legendy takie, jak m.in.: Longin Bielak, Sobiesław Zasada, Maciej Wisławski, Rafał Sonik i Kajetan Kajetanowicz. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowe, bowiem tyska fabryka odpowiadała za produkcję Maluchów przez 16 lat. 

W informacji prasowej przeczytamy:

Osiemdziesiąt Fiatów 126p ustawiało się do wyjątkowej sesji zdjęciowej, by utrwalić to niezapomniane spotkanie. Ekipa rajdowa całą kolumną wyruszyła również na nietypowy odcinek specjalny po tyskim zakładzie. Maluchy przejechały przez wydziały Spawalni i Montażu, na których wiele z nich zyskało swoje motoryzacyjne życie, wzbudzając ogromną radość oraz wzruszenie wśród załogi fabryki. Tyski zakład zmienił zupełnie technologiczne oblicze, od czasu kiedy był miejscem produkcji Maluchów, jednak pasja do motoryzacji, miłość do marki FIAT pozostały te same, wzbogacone o doświadczenia zdobyte na przestrzeni lat. Obecnie powstaje tu m.in. najnowszy model włoskiej marki – Fiat 600 z napędem w pełni elektrycznym oraz w wersji hybrydowej.

Samochody wyruszyły na tor testowy, a następnie w trasę do Monte Cassino. Szczegółowe informacje dotyczące samego wydarzenia znajdziemy na stronie zrzutka.pl.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Assetto Corsa EVO jest już na Steamie. Zostanie wydana w 2024 roku
Next post
Ferrari zniszczyło w zeszłym roku ponad 400 000 podróbek, w tym 3 samochody

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Wielka Wyprawa Maluchów odwiedziła fabrykę w Tychach