fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Wizualizacja nowoczesnego Fiata 126 w interpretacji MA-DE Studio

Wizualizacja nowoczesnego Fiata 126 w interpretacji MA-DE Studio

Niezależne włoskie studio projektowe MA-DE Studio zaprezentowało nowoczesną interpretację Fiata 126, nazwaną Vision. Za opracowanie projektu odpowiadają: współzałożyciel firmy, Andrea Della Vecchia wraz z asystentem Giuseppe Cafarellim.

Fiat 126 jest modelem kultowym dla włoskiego producenta samochodów. Został zaprezentowany jako następca pięćsetki. Po raz pierwszy oryginał pokazano podczas targów motoryzacyjnych w Turynie w 1972 roku. Odniósł wielki europejski sukces i był szczególnie popularny w Polsce, gdzie go produkowano. Ostatnie egzemplarze zjechały z taśmy w 2000 roku. Łącznie powstało blisko 4,7 mln sztuk. 

Nowoczesna interpretacja opracowana przez MA-DE Studio zachowuje niepowtarzalny kształt oryginału. Od razu widać, że to następca popularnego Malucha. Nieco więcej o projekcie opowiedział Andrea Della Vecchia:

Opracowując 126 Vision w nowej interpretacji postanowiliśmy zachować kontur i kilka niepowtarzalnych elementów stylistycznych, takich jak zwężony z tyłu dach i kwadratowe światła przednie, które współgrają z charakterystycznymi liniami. 

Mając na uwadze niewielkich rozmiarów klapkę wlewu paliwa, prezentowany w wizualizacjach pojazd miałby wciąż być napędzany tradycyjnym silnikiem spalinowym. Wśród internautów nie brakuje opinii, jakoby Fiat 126 Vision był mocno inspirowany produkcyjną Hondą E.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Dziś startujemy w 12-godzinnym wyścigu Bathurst
Next post
Alfa Romeo USA reklamuje Giulię i Stelvio w odmianach Quadrifoglio

1 Comment

  1. Carstyle
    27 października 2020 at 08:19 — Odpowiedz

    Bardzo fajna koncepcja zrobiona ze smakiem. Miło było by zobaczyć taki samochód na naszych polskich drogach. Świetna alternatywa dla znanej już 500-setki. Szkoda, że to tylko wizualizacja.

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Wizualizacja nowoczesnego Fiata 126 w interpretacji MA-DE Studio