fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Włoska policja otrzymała Lamborghini Urusa Performante

Włoska policja otrzymała Lamborghini Urusa Performante

Najnowszy Urus Performante będzie wykorzystywany przez Polizia di Stato do szybkiego transportu organów, a także osocza.

Włoska Polizia di Stato odebrała dostawę specjalnego Lamborghini Urusa Performante. Model ten pojawi się na drogach w przyszłym roku i będzie wykorzystywany do zadań specjalnych, w tym pilnego transportu medycznego narządów i osocza. Ma przyciągające wzrok malowanie zaprojektowane przez Lamborghini Centro Stile. Łączy ono tradycyjny niebieski i biały kolor używany przez włoską policję państwową z trójkolorowymi pasami i odblaskowymi logo policji. Samochód został wyposażony w smukły pasek świetlny LED i sygnały świetlne oraz urządzenie do emitowania sygnałów dźwiękowych o zmiennym tonie. .

W kabinie znajdziemy specjalną aparaturę do sterowania rozszerzonym pakietem funkcjonalności, opancerzoną skrzynkę na broń i wyświetlacz wiadomości. Model posiada również unikalny przedział ładunkowy, w którym znajduje się defibrylator i przenośna lodówka do transportu organów.

Pod maską znajduje się 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 666 KM i momencie obrotowym 850 Nm. Umożliwia to crossoverowi z napędem na wszystkie koła przyspieszenie ze startu zatrzymanego do 100 km/h w 3,3 sekundy i osiągnięcie prędkości maksymalnej 306 km/h.

Urus Performante jest szóstym Lamborghini, które weszło do służby we włoskiej policji drogowej, a w 2024 r. obchodzona będzie 20. rocznica współpracy. Dyrektor generalny Lamborghini Stephan Winkelmann zauważył, że partnerstwo było wielką przyjemnością:

Świadomość, że nasze samochody są wykorzystywane do zadań publicznych, a przede wszystkim do kluczowych operacji ratowania ludzkiego życia, może tylko napawać mnie i całą firmę dumą.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
TopGear.com wybrał Lamborghini jako Producenta Roku 2023
Next post
Ferrari wyróżnione Autosprint’s Caschi d’Oro za sukcesy w wyścigach wytrzymałościowych

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Włoska policja otrzymała Lamborghini Urusa Performante