fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Wystawa Ferrari Dino zaplanowana na czerwiec w Londynie

Wystawa Ferrari Dino zaplanowana na czerwiec w Londynie

W Londynie w dniach 10-11 czerwca odbędzie się 2020 London Concours, na którym zaprezentowanych zostanie co najmniej 8 egzemplarzy Ferrari Dino. Każdy z nich ma inny fabryczny kolor nadwozia.

Nie zabraknie rzadkiego wariantu Chairs and Flares, zaledwie jednego z pięciu, jakie trafiły do Wielkiej Brytanii. Ta odmiana wyróżnia się szerszymi nadkolami i siedzeniami Daytona. Prywatna kolekcja ma być jedną z głównych atrakcji wydarzenia, podczas którego odwiedzający będą mogli podziwiać również inne ikony motoryzacji zebrane w kwaterze jednostki wojskowej Honourable Artillery Company w pobliżu Moorgate. 

Do odwiedzenia 2020 London Concours zachęca dyrektor Andrew Evans:

Dino stworzyło szablon dla całej gamy modeli Ferrari z silnikiem umieszczonym centralnie, który funkcjonuje do dzisiaj i na jego podstawie powstały takie legendy, jak 355, 430, a nawet najnowsze F8 Tributo. Trudno wybrać tylko jedną ikonę Maranello, którą można uhonorować w tym roku podczas London Concours, ale nasza komisja selekcyjna w pełni się z tym zgadza: Dino zasługuje na czas w centrum uwagi i jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy się do tego zobowiązać.

Zbudowany na pamiątkę zmarłego syna Enzo Ferrari, Alfredino, Dino 206 GT został wprowadzony na rynek w 1967 roku jako pierwszy model napędzany silnikiem umieszczonym centralnie i pierwszy wyposażony w V6. Jednostka DOHC wytwarzała 183 KM przy 8000 obr/min. Auto rozpędzało się od 0 do 100 km/h w 7,5 sekundy, nim osiągnęło prędkość maksymalną 225 km/h. 

Supersamochód miał lekką aluminiową karoserię i niezależne zawieszenie z podwójnymi wahaczami, co sprawiało, że jazda po krętych drogach dawała mnóstwo frajdy. W modelu poliftowym, Ferrari powróciło do stosowania stalowych paneli nadwozia, przez co masa własna wzrosła o 50 kilogramów. W latach 1967-1976 sprzedano 3700 sztuk, w tym 3500 Dino 206 GT.

W 2018 roku ponad 300 osób i 150 egzemplarzy Dino wzięło udział w wydarzeniu celebrującym 50-lecie tego wyjątkowego modelu. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Alfa Romeo w 2020 roku będzie świętować 110 lat istnienia
Następny wpis
Oto Ferrari F8 Tributo z klocków LEGO

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Wystawa Ferrari Dino zaplanowana na czerwiec w Londynie