fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo w 2020 roku będzie świętować 110 lat istnienia

Alfa Romeo w 2020 roku będzie świętować 110 lat istnienia

Na dzień 24. czerwca 2020 roku przypada 110. rocznica istnienia Alfy Romeo. Chcąc uczcić ten jubileusz marka przygotowała nowe logo, które będzie towarzyszyć wszystkimi jej inicjatywom przypadającym na rok kalendarzowym 2020.

Zamiast jednej wielkiej imprezy firma planuje więcej mniejszych, ale wcale niemałych obchodów, wychodząc z założenia, że ciężko byłoby skumulować wszystko w jednym dniu. Do tego światło dzienne ujrzą publikacje przedstawiające nieznane dotąd historie Alfy Romeo, wykraczające poza świat motoryzacji. Spodziewać się można ciekawostek, anegdot i faktów historycznych związanych ze społecznym rozwojem Włoch. Producent twierdzi, że historia marki przenika się z włoskim geniuszem, stylem, charakterem i dziedzictwem technicznym oraz artystycznym.

Kulminacyjny punkt obchodów odbędzie się dokładnie 24. czerwca w muzeum Alfy Romeo, stanowiącym pomost między epokami i pokoleniami. Symbolicznie zdmuchniętych zostanie 110 świec. Odwiedzający będą mogli prześledzić fascynującą i pełną chluby historię marki, która równolegle propagując swoje dziedzictwo jest ukierunkowana na przyszłość.

Włoska firma wytwarzająca samochody kojarzona jest między innymi z jednym z najpiękniejszych wyścigów historycznych, czyli Mille Miglia. Alfa Romeo odnosiła liczne sukcesy dzięki wybitnym kierowcom oraz takim pojazdom, jak m.in.: 6C 1500 SS z 1928 roku, 6C 1750 Zagato z 1929 roku czy 6C 1750 SS Young z roku 1929. Te wszystkie auta będzie można obejrzeć ponownie na trasie Brescia-Rzym-Brescia w dniach od 13 do 16 maja przy okazji historycznego wyścigu.

Alfa Romeo swoją obecność podkreśli także w Goodwood w dniach od 9 do 12 lipca, przy okazji Festiwalu Prędkości. Marka będzie honorowym gościem w związku z obchodami 110. urodzin. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Ferrari walczy w sądzie, by uzyskać prawa do nazwy Purosangue
Następny wpis
Wystawa Ferrari Dino zaplanowana na czerwiec w Londynie

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Alfa Romeo w 2020 roku będzie świętować 110 lat istnienia