fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Oto Ferrari F8 Tributo z klocków LEGO

Oto Ferrari F8 Tributo z klocków LEGO

Ferrari F8 Tributo jest poza zasięgiem cenowym dla większości osób, ale już za równowartość 20 dolarów każdy może kupić miniaturowy model Lego Speed Champions F8 Tributo.

Lego Ferrari F8 Tributo składa się z 275 pojedynczych elementów i mierzy nieco ponad 4 cm wysokości, 15 cm długości i 8 cm szerokości. Zabawka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 7 lat. Producent reklamuje zestaw jako idealny prezent urodzinowy dla pasjonatów budowania replik. W pakiecie oprócz samochodu nabywcy otrzymają figurkę kierowcy wyścigowego, a także instrukcję, która jest dostępna również online w 70-stronicowym formacie PDF. 

Oryginalne Ferrari F8 Tributo zadebiutowało podczas zeszłorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie. Auto oparto na tej samej platformie, co 458 Italia i 488 GTB. Z tym ostatnim modelem współdzieli również 3,9-litrowy silnik V8 o mocy 710 KM i 770 Nm maksymalnego momentu obrotowego, niemal identyczny do tego, jaki wykorzystywany jest w najmocniejszej odmianie Pista. Ferrari obiecuje bardzo dobre osiągi – sprint od 0 do 100 km/h trwa 2,9 sekundy. Na osiągniecie 200 km/h ze startu zatrzymanego F8 Tributo potrzebuje 7,8 sekundy. Potrafi rozpędzić się do prędkości maksymalnej 340 km/h.

Wrażenie robi również cena oryginalnego samochodu, startująca z pułapu 293 480 dolarów na rynku amerykańskim. Niedawno F8 Tributo zostało nagrodzone przez wiodący szwajcarski magazyn jako najlepsze auto sportowe. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Poprzedni wpis
Wystawa Ferrari Dino zaplanowana na czerwiec w Londynie
Następny wpis
Fiat 500X Sport… ten poprawiony

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Oto Ferrari F8 Tributo z klocków LEGO