fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Il Ponte poleca

Il Ponte poleca

co we wloskim klimacie w dniach 10-16 sierpnia

Wakacyjna lektura

Świat Książki proponuje Państwu niezwykłą podróż do antycznego świata razem z albumem Rzym – życie, legendy, sztuka. Oprócz historii i sztuki starożytnego Rzymu, będą Państwo mieli okazję poznać zwyczaje i życie codzienne jego mieszkańców.

Więcej na:

http://www.swiatksiazki.pl/shop/product,157916,,Rzym-Zycie-legendy-sztuka,Tony-Allan

Wydawnictwo Świat Książki oferuje teraz również pozycję Aleksander Wielki. Piaski Amona Valerio Massimo Manfredi – niezwykle cenionego włoskiego pisarza, filologa klasycznego i archeologa. Książka stanowi drugi już tom serii o życiu Aleksandra.

Więcej na:

http://www.swiatksiazki.pl/shop/product,155260,,Aleksander-Wielki-tom-I-Potomek– boskiego-weza,Valerio-Massimo-Manfredi

Dwie zwaśnione rodziny, dwie historie miłosne, mnóstwo pysznego włoskiego jedzenia! Merlin.pl od 11 sierpnia oferuje w sprzedaży pozycję Włoskie wesele Nicky Pellegrino, włoskiej pisarki i dziennikarki.

Więcej na:

http://merlin.pl/Wloskie-wesele_Nicky– Pellegrino/browse/product/1,685030.html#fullinfo

Już od 12 sierpnia w księgarni Merlin.pl będą mieli Państwo możliwość nabyć pozycję Wielka rozgrywka włoskiego autora Carlo Frabetti, łączącą dynamiczną akcję z wieloma informacjami i ciekawostkami z historii nauki.

Więcej na:

http://merlin.pl/Wielka-rozgrywka_Carlo-Frabetti/browse/product/1,684363.html

Filmowe lato

Empik.pl w ciągu letnich miesięcy proponuje Państwu spotkanie ze znakomitym kinem włoskim, oferując szeroką gamę dzieł filmowych na płytach dvd.

Pierwszą propozycją, o której wspominaliśmy już w naszym newsletterze, jest zestaw filmów Federico Felliniego: Biały szejk, Noce Cabirii, Dokument i Wywiad.

Więcej na:

http://www.empik.com/fellini-kolekcja-film,prod12280040,p

Razem z Empikiem.pl polecamy również film Zabriskie Point znakomitego włoskiego reżysera Michelangelo Antonioni, laureata wielu nagród na prestiżowych festiwalach filmowych i zdobywcy Oscara za całokształt twórczości (1995).

Więcej na:

http://www.empik.com/zabriskie-point-film,prod10350022,p

Dla miłośników wielkiego polskiego reżysera o włoskich korzeniach, Krzysztofa Zanussiego, polecamy dostępny obecnie w przedsprzedaży box zawierający filmy zrealizowane w latach 1974-1984, a mianowicie: Bilans kwartalny, Spirala oraz Rok spokojnego słońca.

Więcej na:

http://www.empik.com/krzysztof-zanussi-box-film,prod14900003,p

Muzyka na upały

Serdecznie polecamy Państwu muzyczne spotkanie z wszechstronnym włoskim artystą Luciano Ligabue- piosenkarzem, pisarzem, reżyserem i scenarzystą. Już od 14 sierpnia będą mogli Państwo w Merlin.pl zakupić trzy albumy artysty: Buon compleanno Elvis, Miss Mondo oraz Nome e cognome.

Więcej na:

http://merlin.pl/Buon-Compleanno-Elvis-Remaster_Ligabue/browse/product/4,684575.html

http://merlin.pl/Miss-Mondo_Ligabue/browse/product/4,684576.html

http://merlin.pl/Nome-E-Cognome_Ligabue/browse/product/4,684577.html

Włoskich węzłów ciąg dalszy

Włoski Instytut Kultury w dalszym ciągu zaprasza Państwa na wystawę Nodi Italiani, która czynna będzie do końca sierpnia. Wystawa ma na celu przedstawienie polskiej publiczności historii i sposobów produkcji krawatów.

Więcej na :

http://www.kulturalna.warszawa.pl/wydarzenia,1,13640,W%C4%99z%C5%82y_w%C5%82oskie%E2%80%93Nodi_italiani_-_wystawa_krawat%C3%B3w.html?locale=pl_PL

Kawa na sportowo

Włoską nowością na polskim rynku spożywczym jest w tym miesiącu kawa Fitness Caffé Mediterraneo- kompozycja drobno mielonej włoskiej kawy oraz ziół i przypraw wspomagających odchudzanie (m.in. anyż, kurkuma, mięta pieprzowa, imbir, gorzka pomarańcza).

Więcej na:

www.fitnesscaffe.pl

oraz

http://www.koncentraty.pl/nowosci/nowosci.asp?ID=321

Włoszczyzna dla milusińskich

Firma HiPP, specjalizująca się w żywieniu dzieci i niemowląt, proponuje teraz Państwa pociechom pyszności wprost z Italii. Włoskie Smaki HiPP to 6 smaków – gwiazdeczki z włoskimi warzywami, lasagne bolognese, makaron z warzywami i szynką , mini-rigatoni w sosie warzywno-śmietanowym, spaghetti bolognese oraz spaghetti z pomidorami i mozarellą – wszystkie podane w praktycznych miseczkach w kształcie serca.

Więcej na: http://nowoscispozywcze.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=439:nowoci-od-hipp&catid=1:Nowo%C5%9Bci&Itemid=53

Poprzedni wpis
Pielgrzymka do Maranello...
Następny wpis
Il Ponte poleca

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Il Ponte poleca