fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Il Ponte poleca

Il Ponte poleca

Co we włoskim klimacie w dniach 26.10 – 2.11.2009

W ramach czwartkowych spotkań filmowych Włoski Instytut Kultury zaprasza Państwa w tym tygodniu na film La cena per farli conoscere. Ta słodko-gorzka komedia opowiada historię aktora Sandro Lanzy, który całe życie poświęcił karierze filmowej. Jego trzy córki – każda z innego związku – postanawiają sprawić mu niespodziankę na Gwiazdkę: organizują wieczór wigilijny z kobietą, którą uważają za odpowiednią partię dla niego.
Więcej na: http://www.iicvarsavia.esteri.it

“Satyricon” – nietuzinkowa historia miłosnej rywalizacji w czasach cesarza Nerona to jedno z najważniejszych dzieł Federico Felliniego. Film, nominowany do Oscara, to, jak pisano – “bajeczna podróż do dekadenckiej cywilizacji”. Do końca października dvd z “Satyriconem” czeka na Państwa w promocyjnej cenie w sklepie internetowym Merlin.pl.
Więcej na:
www.merlin.pl

“Rodzina Borgiów”, ostatnia, pośmiertnie wydana powieść Mario Puzo, autora “Ojca Chrzestnego”, to smaczny kąsek dla wielbicieli intryg i walk o władzę na papieskim dworze. Centralna postać powieści – papież Aleksander VI – to człowiek pozbawiony jakichkolwiek skrupułów, okrutny; z drugiej zaś strony kochający ponad miarę swoje dzieci, którym chce zapewnić jak najlepszą przyszłość. W lekturze przewijają się postacie drugoplanowe, które odegrały wielką
rolę w historii Włoch – Niccolò Macchiavelli, Savonarola, Ludovico Sforza i inni. Serdecznie polecamy.
Więcej na:
www.empik.com

W tym tygodniu Teatr Rampa zaprasza na musical familijny "Pinokio”, zrealizowany na motywach bajki Carla Collodiego – jest to wspaniała podróż w świat dziecięcej wyobraźni. Jej bohaterem jest mały, niegrzeczny chłopiec, który pewnej nocy ma niesamowity sen: ożywają wszystkie jego zabawki, a on sam staje się drewnianym pajacem i jako Pinokio zaczyna uczyć się dobrych manier i odpowiedzialności…
Więcej na:
www.teatr-rampa.pl

W poprzednich wydaniach newslettera zachęcaliśmy Państwa do obejrzenia dwóch włoskojęzycznych oper Friedricha Haendla: Tre donne – tre destini oraz Giulio Cesare. Na nadchodzący tydzień zespół warszawskiej Opery Kameralnej przygotował spektakl Imeneo. To dzieło, opowiadające o przewrotności miłosnych uczuć, miało być początkowo opracowane przez Nicola Porporę, wielkiego konkurenta Haendla.
Więcej na:
www.operakameralna.pl

Podążając zeszłotygodniowym tropem wielbicieli muzyki operowej, postanowiliśmy poświęcić jej miejsce także w tym wydaniu naszego newslettera. The Glory of Italian Opera – świeżo wydany zbiór najpiękniejszych arii włoskich, wyróżnia się niezwykłą różnorodnością. Znajdziemy tu zarówno największe przeboje, znane nawet laikom, jak La donna è mobile lub Largo al factotum, jak i utwory kompozytorów mniej popularnych, jak Arrigo Boito lub Andrea Chenier. Polecamy!
Więcej na:
www.merlin.pl

Poprzedni wpis
Hypermotard 796
Następny wpis
Nowy partner - SmartWax

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Il Ponte poleca