fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Il Ponte poleca

Il Ponte poleca

Co ciekawego we włoskim klimacie w dniach 29.III – 5. IV.2010
 
 

 

W tym tygodniu Włoski Instytut Kultury zaprasza Państwa na pokaz thrillera La terra (Ziemia) w reżyserii Sergio Rubiniego. Film w oryginalnej wersji językowej, wstęp wolny.
Więcej na: www.iicvarsavia.esteri.it

Wydawnictwo Biblion zaprasza do skorzystania z promocyjnej oferty książeczek wydawnictwa PONS – 1000 najważniejszych słów. Jedzenie i picie oraz 500 najważniejszych słów dla nastolatków. Oczywiście obie pozycje odnoszą się do nauki języka włoskiego. Polecamy!

To nie jedyna interesująca promocja wydawnictwa Biblion. W tym tygodniu zaciekawiła nas także książka Ostatnia bitwa Hannibala – studium konfliktu militarnego pomiędzy antycznym Rzymem i Kartaginą, znanego w historii pod nazwą wojen punickich.

Kolejna promonowana przez Biblion pozycja to nowa polska powieść pod niezwykle interesującym z naszego puntku widzenia tytułem: Człowiek z Palermo. Oto kilkoro ludzi (wśród nich główni bohaterowie – Paweł i Marek), zmęczonych życiem w Olsztynie i brakiem perspektyw, podąża na Zachód. Najpierw kierują się busem do Francji, a następnie na Sycylię, gdzie wykonują prace budowlano-remontowe pod okiem niejakiego Runcy. Runca, człowiek z koneksjami, które
prowadzą do świata przestępczego, uczy chłopaków sztuki przetrwania, stając się dla nich szybko mentorem i przewodnikiem po ziemi, która jak gąbka chłonie krew nieprzystosowanych… Historia ciekawa nie tylko dla miłośników Gomorry.

Ostatnia w tym tygodniu ciekawostka prosto z portalu Biblion to przewodnik Rzym i Watykan Explore! Guide. Zawiera on mapy tras zwiedzania, szczegółowy atlas miasta – wszystko opracowane specjalnie na potrzeby nowego wydania. Dzięki temu można łatwo zaplanować zwiedzanie, sprawnie poruszać się po mieście i bez trudu trafić do opisanych miejsc. Polecamy.
Więcej na: www.bibilon.pl

Jako wielbiciele Sycylii nie możemy przemilczeć promocji przewodnika Sycylia. Podróże z pasją Wydawnictwa Naukowego PWN. Książka oprowadza po najpiękniejszych zakątkach wyspy: wspaniale zachowanych greckich świątyniach w Agrigento, malowniczym greckim amfiteatrze w Taorminie, uroczym, barokowym miasteczku Noto oraz dymiących zboczach Etny. Dla tych, którzy Sycylię znają, i tych, którzy dopiero planują ją odwiedzić… Polecamy!
Więcej na: www.ksiegarnia.pwn.pl

Opera Kameralna otwiera nowy sezon 2010 koncertem Jan Paweł II In memoriam, który odbędzie się 2 kwietnia w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II (Galeria Porczyńskich) o godz. 20.00. Zaśpiewa Chór Opery Kameralnej. W programie m.in. utwory włoskich kompozytorów – Gioacchino Rossini i Giuseppe Verdi. Serdecznie zapraszamy.
Więcej na: www.operakameralna.pl

Na koniec niezwykła propozycja dla klubowiczów Merlina: ogromny wybór płyt z muzyką klasyczną teraz 25% taniej! Wśród przecenionych pozycji znajdą Państwo także kompozytorów włoskich – bo czy można sobie wyobrazić muzykę poważną pozbawioną wpływów z Półwyspu?
Więcej na: www.merlin.pl

www.ilponte.pl

Poprzedni wpis
Gran Turismo Veloce
Następny wpis
500 tysięcy "pięćsetek"

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Il Ponte poleca