fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Il Ponte poleca

Il Ponte poleca

Co ciekawego we włoskim klimacie w dniach 12 – 19. IV.2010
 
 

 Tradycyjnie przypominamy Państwu o środowych, nie tylko włoskich, Spotkaniach ze sztuką, organizowanych w Centrum Promocji Kultury Praga Południe. W tym tygodniu tematem wykładu będzie kubizm. Wstęp wolny.
Więcej na: www.cpk.art.pl

Empik.com zachęca do nabycia kolekcji serialu Rzym – zrealizowanej z rozmachem produkcji HBO. Akcja rozgrywa się u schyłku Republiki rzymskiej i początku Cesarstwa Rzymskiego. Autorzy serialu – rodowici Włosi – skupili się na pokazaniu życia w ówczesnym Rzymie, zwyczajach i mentalności mieszkańców. Polecamy.
Więcej na: www.empik.com

W nawiązaniu do części filmowej naszego newslettera, chcielibyśmy wspomnieć Państwu także o książce Rzym mroczny, ponury i krwawy, którą na stronie wydawnictwa Bellona można teraz kupić za 15 złotych (poprzednia cena – 25 zł). Autor opisuje krwawe rozrywki obywateli oraz szalonych rzymskich cesarzy, jak również ich niesamowite, często groteskowe upodobania.
Więcej na: www.ksiegarnia.bellona.pl

O życiu w antycznej Italii opowiada także książka Wojownik Rzymu autorstwa Harry’ego Sidebottom.
Nad Rzymem wisi widmo zdrady. Cesarstwo toczy zepsucie i antagonizmy na tle religijnym – coraz bardziej na arenie dziejów widoczni są chrześcijanie. Wezwany przez cesarza główny bohater, Balista, zostaje wplątany w niebezpieczną sieć intryg i religijnego zamętu, a jego odwaga i lojalność – wystawione na ostateczną próbę…
Więcej na: www.biblion.pl

Wydawnictwo Buchmann poleca natomiast najnowszą pozycję poświęconą starożytnym wojownikom – Gladiatorzy.
Czy wiecie Państwo, że rzymscy gladiatorzy przyjmowali imiona odpowiadające nazwom ich mieczy? Czy zdajecie sobie sprawę, że w największej walce gladiatorów uczestniczyło ich ponad 5 tysięcy? Czy słyszeliście, że jedną z form rozgrzewki gladiatorów były biegi za słoniem po arenie amfiteatru? O tym i wielu innych ciekawostkach wprost z antycznego Rzymu przeczytać można właśnie w tej książce.
Więcej na: www.biblion.pl

Jedni mówią, że był znakomitym żeglarzem, drudzy, że gubił się bez nawigatora. Jedni, że już od najmłodszych lat stąpał po deskach pokładu, drudzy, że przed opuszczeniem Genui nie był na żadnym okręcie. Odkrył wyspę Guanahaní, a tym samym Amerykę – inni jednak twierdzą, że ta rzekomo odkrywcza wyprawa wiodła ku Wyspom Kanaryjskim… Kim naprawdę był wielki włoski podróżnik, Krzyszof Kolumb? Warto dowiedzieć się z książki Krzysztof Kolumb – bohater czy łotr.
Więcej na: www.wydawnictwoamber.pl

Fleur Jaeggy pochodzi ze Szwajcarii, lecz od przeszło 50 lat mieszka w Italii, tworząc po włosku. Chcielibyśmy polecić Państwu książkę I beati anni del castigo (Szczęśliwe lata udręki), za którą Jaeggy otrzymała Premio Bagutta w 1990 roku.
Czternastoletnia narratorka, nieznana z imienia, opowiada o swoim pobycie w elitarnej szkole z internatem. Gdy w placówce pojawia się nowa uczennica – Frédérique, narratorka próbuje się do niej zbliżyć, a początkowa fascynacja przemienia się w uczucie. Powieścią zachwycił się J. Brodski: To niezwykła proza – lektura trwa około czterech godzin; pamięć o książce pozostaje na resztę życia.
Więcej na: www.noir.pl

Wydawnictwo PWN poleca teraz Państwu publikację multimedialną pt. Włoski – non c’e problema! Jest to kurs do samodzielnej nauki języka włoskiego na poziomie zaawansowanym w oparciu o program SuperMemo UX. Warto spróbować!
Więcej na: www.pwn.pl

Księgarnia Italicus zaprasza Państwa do skorzystania z promocji audiobooków w języku włoskim. W ofercie m.in. czytane wersje prozy autorów takich, jak Dacia Maraini, Leonardo Sciascia, Italo Calvino i wielu innych. Polecamy gorąco!
Więcej na: www.italicus.com.pl

Do teatru znów można wybrać się na musical Pinokio, zrealizowany na podstawie bajki Carla Collodiego. O historii chłopca z drewna nie trzeba dużo pisać – znają ją chyba wszystkie dzieci, nie tylko w Italii. Jak obiecuje Teatr Rampa – na przedstawieniu dorośli też nie będą się nudzić.
Więcej na: www.teatr-rampa.pl

Rodzicom, których latorośle osiągnęły już wiek nastoletni, polecamy wspólne wyjście do Studia Buffo na musical Romeo i Julia. Spektakl opowiada bowiem o problemie braku komunikacji i zrozumienia między pokoleniami.
Więcej na: www.studiobuffo.com.pl

www.ilponte.pl

Poprzedni wpis
Technologic. Test Alfa Romeo MiTo 1.6 Multijet
Następny wpis
Barchetty na śniadanie odwołane

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Il Ponte poleca