fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Il Ponte poleca

Il Ponte poleca

Co ciekawego we włoskim klimacie w dniach 26. IV – 3.V.2010
 
 

 Przypominamy Państwu, że 14 kwietnia ruszyła wystawa malarstwa Dolce Vita Agnieszki Ł»ak-Biełowej, absolwentki warszawskiej ASP oraz Accademia di Belle Arti di Brera w Mediolanie. Płótna artystki będzie można oglądać do 3 maja w Galerii Promocyjnej Staromiejskiego Domu Kultury. Wstęp wolny.
Więcej na: www.sdk.pl

Już 29 kwietnia w Instytucie Kultury Włoskiej odbędzie się koncert na instrumenty dęte w wykonaniu Quintetto Rossini. Zabrzmią dwie trąbki (A. Magrini, G. Frulla), róg (D. Bianchi) i dwa puzony (G. Aguzzi, A. Mencucci). Wstęp wolny.
Więcej na: www.iicvarsavia.esteri.it

Rozpoczął się wiosenny sezon w Pałacu Wilanowskim. Prócz spaceru wśród zieleni, polecamy Państwu sielankę Ermida albo Królewna pasterska wg Stanisława Herakliusza Lubomirskiego. Świetnym kontekstem spektaklu jest jeden z najwspanialszych okazów Muzeum – rzeźba włoskiego mistrza Antonia Canovy przedstawiająca Henryka Lubomirskiego jako Amora. Polecamy!
Więcej na: www.wilanow-palac.pl

Ci, którzy dotąd nie zdążyli zabrać swoich pociech na musical Pinokio w Teatrze Rampa, mogą zrobić to 28 kwietnia. Doskonała rozrywka dla małych i dużych gwarantowana.
Więcej na: www.teatr-rampa.pl

Tym z Państwa, którzy długi majowy weekend planują spędzić we Włoszech, polecamy dwa turystyczne przewodniki.
Pierwszy z nich to TOP 10 Wenecja – czyli Serenissima w pigułce. Drugi, Włochy + Watykan jest bardziej rozbudowany, zawiera ponad 1400 kolorowych zdjęć, pokazując to, o czym inne przewodniki tylko wspominają.
Obie książki mogą Państwo zakupić w księgarni internetowej Biblion.pl w cenach promocyjnych. Polecamy!
Więcej na: www.biblion.pl

Na podróż do Włoch (i nie tylko!), zapewne świetnie nada się powieść Anny Fortier pt. Julia – skrzyżowanie thrillera historycznego i współczesnego romansu, łącząca zagadkę ? la Dan Brown z humorem i wdziękiem Zakochanego Szekspira. Młoda Amerykanka Julia dowiaduje się, że jest krewną innej, średniowiecznej Julii, pierwowzoru bohaterki Szekspira, a w Sienie czeka na nią tajemniczy spadek. Podczas pobytu we Włoszech bohaterka nie tylko odkryje losy swej imienniczki, lecz uwikła się również w śmiertelnie niebezpieczną intrygę…
Książka dostępna jest także w wersji Audiobook, z narracją Agaty Kuleszy.
Więcej na: www.biblion.pl

Wydawnictwo JK miłośnikom Italii poleca nowość: książkę Włochy – festyny, turnieje, palia autorstwa Tito Saffioti. W niezwykle interesujący sposób przybliża ona tzw. feste folcloristiche italiane, skupiając się głównie na miejscowościach takich, jak Siena, Florencja, Ferrara, Neapol i Viareggio.
Więcej na: www.biblion.pl

Wydawnictwo Arkady zachęca natomiast do lektury książki Renesans Jeannie Labno. Zaczynając od Giotta, często uważanego za pierwszego wielkiego artystę renesansu, pozycja ta przedstawia historię prądu poprzez analizę prac mistrzów takich, jak: Piero della Francesca, Botticelli, Rafael, Tintoretto. Ukłonem w stronę polskiego czytelnika, szczególnie tego kochającego Włochy, jest reprezentująca twórczość Leonarda da Vinci Dama z łasiczką ze zbiorów Kolekcji Książąt Czartoryskich w Krakowie.
Więcej na: www.arkady.info

Wielu z Państwa, uczących się języka włoskiego z IL PONTE, często wspomina nam o chęci jak najczęstszego korzystania z nagrań dialogów w języku włoskim. Doskonałym rozwiązaniem może być w takiej sytuacji zakup kursu mp3 wydawnictwa PONS: Włoski w trzy miesiące mp3. Polecamy.
Więcej na: www.pons.pl

Włoski Instytut Kultury wraz z Fundacją Leonardo Sciasci zapraszają wszystkich wielbicieli włoskiej prozy na Dzień Leonarda Sciasci. 28 kwietnia będzie można wziąć udział w debacie przy okrągłym stole i zapoznać się z nowym tłumaczeniem książki Il giorno della civetta (Dzień Puszczyka).
Więcej na: www.iicvarsavia.esteri.it

www.ilponte.pl

Previous post
Forza della differenza. Testujemy Lancię Delta 1.6 MultiJet
Next post
Kawa na Powiślu

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Il Ponte poleca