fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Piemonte Torino Design

Piemonte Torino Design

Włoski Instytut Kultury w Krakowie i Muzeum Architektury we Wrocławiu organizują wystawę “Piemonte Torino Design” (od 6 marca do 6 kwietnia 2008 r.) w siedzibie Muzeum (ul. Bernardyńska 5, Wrocław; www.ma.wroc.pl). Poprzednio wystawa gościła w takich wielkich miastach różnych kontynentów, jak Kanton, Hanoi, Seul, Tokio, Santiago de Chile, Belo Horizonte czy Stambuł.

Z Wrocławia wystawa wróci do Włoch, gdzie wejdzie w skład oficjalnego programu wydarzeń organizowanych w ramach Torino World Design Capital 2008.

Będzie można obejrzeć tu ponad 270 eksponatów na powierzchni wystawowej ok. 800 m2, podzielonej na “wyspy tematyczne”: Transportation design, związany z “systemem samochodowym”; tecno design; sport i rekreacja (nowości i przedmioty “kultowe” począwszy od sportów górskich, poprzez piłkę nożną po rugby i rekreację); źródła technologiczne (armatura); wyposażenie wnętrz / zagospodarowanie i wyposażenie powierzchni zewnętrznych; design dla przemian struktur przemysłowych; kapelusznictwo (m.inn. słynne kapelusze “Borsalino”); pióra & pióra (od tanich długopisów do prestiżowych kolekcji artykułów piśmiennych firmy “Aurora”); baby & design; Sztuka, materia & materiały i na końcu – jednak tak samo istotny – sektor designu użytkowego dla kuchni, stołu i artykułów spożywczych oraz, bardzo na czasie, tzw., “food-design”, jedna z wielu dziedzin, w której Region Piemont, promotor tego wydarzenia, przoduje na świecie.

Inaczej mówiąc, jest to wystawa syntetyzująca “italską genialność”, wyrażającą się poprzez projekty i produkty designu.

Ł¹ródło:
Włoski Instytut Kultury w Krakowie
ul. Grodzka 49
31-001 Kraków
Polska
tel. 012 / 421 89 46; 421 89 43
fax: 012 / 421 97 70
e-mail: iiccracovia@esteri.it

Previous post
Sałatka z kurczakiem aromatycznym
Next post
Następca Ferrari Dino zadebiutuje w Paryżu?

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Piemonte Torino Design