fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Gran Turismo Veloce w akcji

Gran Turismo Veloce w akcji

gtvnmr thumb

Tegoroczna majówka to krótki weekend w trakcie którego odbyło się kilka zlotów, a kto mógł wyrwał się na chwilowy odpoczynek w jakiś urokliwy zakątek Polski. Nam się udało to wszystko połączyć.

W sobotę i niedzielę miał miejsce zlot klubu Gtv-Spider.pl założonego w zeszłym roku. Klub zainicjował swoje istnienie pierwszym ogólnopolskim spotkaniem posiadaczy i miłośników Alfa Romeo Gtv / Spider serii 916 w zeszłym roku w Nieborowie. Frekwencja zmobilizowała organizatorów do zebrania tej grupy pod szyldem klubu i zorganizowania kolejnych spotkań.

Nieborów przyciągał Gtvki dwukrotnie. Testowany był dwa lata temu na spotkaniu w którym także uczestniczyliśmy. Stawiły się wtedy 3 pojazdy. Rok później pod hasłem ogólnopolskiego spotkania udało się zebrać już 19 samochodów.
Jak doskonale wiecie FI.pl Gtvki lubi, więc nie mogło nas tam zabraknąć. W tym roku organizatorzy skorzystali z przetartych szlaków i wybrali świetną lokalizację na zlot – Lotnisko w Ułężu.

ForzaItalia.pl już trzykrotnie spotykała się na tym terenie i pod okiem instruktorów z Rajdowej Szkoły Piotra Wróblewskiego doskonaliła technikę jazdy. Taką samą formułę miało spotkanie w trakcie weekendu majowego. Na płycie lotniska stawiło się 20 aut. Obok Gtv i Spider pojawiły się także młodsze siostry w postaci dwóch sztuk Alfa Romeo Brera oraz jednej GT.

Spotkanie miało charakter doskonalenia jazdy oraz współzawodnictwa. Czasy były skrupulatnie notowane i widać było postępy uczestników. Wielokrotnie zostało udowodnione, że wcale nie moc decyduje o końcowym wyniku i zwinne Twin Sparki utarły nosa niejednej V6tce. Squadra di Gtv-Spider była świetnie zorganizowana. Szybko postawiony namiot, zdyscyplinowana grupa, wzorowa atmosfera. Sprawnie rozpoczęły się pierwsze przejazdy i pierwsze wrażenia na gorąco. Po dwóch rundach pogoda jednak spłatała figla i spadł deszcz. Dzięki temu szkolenie stało się jeszcze ciekawsze, a satysfakcja z poprawienia czasu w deszczu w stosunku do czasu uzyskanego na suchym asfalcie była bezcenna.

Namiot okazał się zbawienny i pod jego schronieniem odbywała się lotniskowa integracja. Na koniec imprezy uczestnicy podziękowali instruktorom, którzy ponownie bardzo chwalili sobie organizację i atmosferę całej imprezy. Nauka i rywalizacja przebiega w znacznie przyjemniejszej atmosferze niż ma to na podobnych imprezach wielomarkowych… Cieszy fakt, że ponownie miłośnicy włoszczyzny udowadniają, że można się świetnie bawić bez niepotrzebnych napięć! Brawo!

Wróciliśmy z imprezy z pewnym osiągnięciem ponieważ Qbasowi udało się wygrać klasę V6. Mac uzyskał 4 czas  w klasie V6. Chyba kolejnym razem zostaniemy zaproszeni wyłącznie w charakterze mediów 😉

Na koniec zapraszamy do naszej galerii z tej imprezy, a także krótkiego teledysku zrealizowanego siłami naszej redakcji. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i do zobaczenia na kolejnym zlocie!

Tekst: Jakub Strzemżalski
Zdjęcia: Bartek Lichocki / Piotr Szymański
Film: Bartek / Piotr  / Mac

Poprzedni wpis
Rez Motorsport na 24h Classic
Następny wpis
Il Ponte poleca

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Gran Turismo Veloce w akcji