fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Modena Cento Ore – 100 godzin rywalizacji

Modena Cento Ore – 100 godzin rywalizacji

Wyścigi na legendarnych włoskich torach, rajd na regularność, włoskie krajobrazy pomiędzy Rimini a Modeną, lokalna kuchnia oraz wspaniałe klasyczne maszyny – to musi być recepta na sukces

Modena Cento Ore to wydarzenie, którego pierwsza edycja miała miejsce w 2000 roku. Skupia właścicieli i entuzjastów najciekawszych historycznych modeli związanych z motorsportem. Uczestnicy wybierają się na wyprawę startującą w Rimini, a metę osiągają w Modenie. Trasa wiedzie przez malownicze włoskie drogi „od wybrzeża do wybrzeża”, zaliczając po kolejno obiekty wyścigowe, jak Misano, Imola czy Mugello.

Na torach wyścigowych odbywa się prawdziwa rywalizacja, a nie tylko jakieś delikatnie „pojeżdżawki”. Maszyny muszą spełniać wymogi bezpieczeństwa (załącznik K wg FIA), a kierowcy posiadać aktualną licencję wyścigową FIA – tutaj nie ma żartów.

Odcinki na regularność dopuszczają start załóg pojazdami do 1977 r. Nie są wymagane żadne licencje, a tymczasową może wydać organizator imprezy. Odcinki wiodą zamkniętymi odcinkami górskimi, gdzie mierzone jest odchylenie względem zadanej średniej prędkości. Na torach wyścigowych zadaniem startujących jest przejechanie okrążenia pomiarowego, a następnie jak najdokładniejsze powtórzenie jego czasu w drugim przejeździe.

Pomiędzy rywalizacją nie brakuje czasu na degustację najlepszych włoskich win oraz delektowania się smakami szykowanymi przez odpowiednich szefów kuchni. Uczestnicy mają do dyspozycji bardzo dobre hotele w Rimini, Florencji, Forte dei Marmi oraz Modenie. Wydarzenie wieńczy uroczysta gala w Modenie właśnie.

Program całego wydarzenia przewiduje kilka przerw na trasie wyprawy, które są otwarte dla publiczności. Można wtedy podziwiać wspaniałe maszyny oraz poznać bliżej uczestników. Znając entuzjazm Włochów do motoryzacji muszą to być bardzo radosne spotkania 🙂

Przyszłoroczna edycja będzie miała specjalny charakter ze względu na celebrowane 70-lecia marki Ferrari. Przewidywana jest oddzielna klasyfikacja dla wierzgających koni. W edycji 2016 brało udział ponad 90 załóg, edycja 2017 będzie limitowana do 80. Organizatorom zależy na odpowiednio kameralnym i towarzyskim charakterze imprezy.

Tegoroczna edycja znalazła się wśród czołowych wydarzeń motoryzacyjnych otrzymując nominację jako jedyne spośród organizowanych we Włoszech w kategorii „Rally of the Year” w międzynarodowym konkursie International Historic Motoring Awards, którego współorganizatorem jest m.in. magazyn Octane.

Szczegóły nt. tego wydarzenia znajdziecie na stronie organizatora www.modenacentooreclassic.it

Jakub Strzemżalski

 

 

Poprzedni wpis
Alfa Romeo Stelvio - komentarz
Następny wpis
Fiat Tipo hatchback i kombi - znamy ceny

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Modena Cento Ore – 100 godzin rywalizacji