fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Youngtimer Warsaw rozpoczęło sezon 2017

Youngtimer Warsaw rozpoczęło sezon 2017

Spotkania pod hasłem Youngtimer Warsaw odbywają się regularnie w stolicy już od kilku sezonów. Pierwsze i ostatnie spotkanie organizowane jest z większym rozmachem. Tak było i tym razem. Odwiedziliśmy klubowym składem inaugurację sezonu na Torze Żerań.

Spotkanie organizowane głównie poprzez Facebooka przyciągnęło tłumy. Organizatorzy doliczyli się ponad 650 aut! To ogromna liczba biorąc pod uwagę trudny logistycznie teren Toru Żerań. Razem z Bartkiem wybraliśmy się niemalże punktualnie na start wydarzenia, niestety utknęliśmy w 45-minutowym korku do wjazdu na teren imprezy –  można było to lepiej zorganizować. Początkowa frustracja odebrała trochę z radości całego wydarzenia.

Co ciekawego działo się na samym rozpoczęciu sezonu? Pojazdów dopisało sporo, w tym zaskakująco wiele włoskich (na spotkaniach raczej dominuje niemiecka motoryzacja 🙂 ) Udało się nam zebrać włoski kącik składający się z dwóch Alf Romeo Spider (seria II i III), Alfetty GTV, Maserati Quattroporte IV oraz Alfy Romeo Giulia Super. Mocną reprezentację zorganizował także zaprzyjaźniony Fiat Varsavia – 3 klasyczne 500-tki. Poza tym wypatrzyłem dwa Autobianchi A112 Abarth, Fiata Ritmo oraz Fiata Tipo z redakcji Magazynu Classicauto.

Samo wydarzenie miało luźny charakter. Na scenie prowadzący prezentowali wybrane auta i przeprowadzali wywiady z właścicielami. Food trucki karmiły uczestników, a właściciele kilku BMW przegazowywali głośno silniki – nie wiadomo po co?

Organizatorzy razem z jury nagrodziło Jakuba i jego Alfettę GTV drugim miejscem w kategorii aut oryginalnych. Gratulacje!

Spotkanie było na pewno dobrą okazją do nadrobienia zaległości towarzyskich i to była jego główna zaleta. Pogoda zbytnio nie dopisała, ale nie przeszkodziło to w zebraniu sporej liczby uczestników. Warty odnotowania jest fakt przyjechania grupy pojazdów z Łotwy – prawdziwi zapaleńcy!

Spotkania Youngtimer Warsaw odbywają się w każdą środę i niedzielę w Warszawie. Szczegóły znajdziecie na Facebooku Pewnie co jakiś czas zajrzymy.

Tekst i zdjęcia: Jakub Strzemżalski

Previous post
Terenówka, której niestraszne krawężniki
Next post
Startuje Ducati Tour

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Youngtimer Warsaw rozpoczęło sezon 2017