fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Zakończenie sezonu

Zakończenie sezonu

casezon thumb
 
Dla każdego zakończenie sezonu znaczy coś innego, ale wszyscy rozumieją pod tymi słowami – koniec pewnego okresu. Jedni powiedzą: koniec sezonu “na leszcze”; inni –  koniec sezonu zbiorów kartofli.  Natomiast miłośnicy oldtimerów i youngtimerów koniec sezonu kojarzą z jednym –  odstawieniem swoich samochodów do garaży. Tak to właśnie ten czas, kiedy to dopieszczone cacuszka ich dumnych właścicieli trafiają do garaży, by zapaść w głęboki, zimowy sen.
 

Wreszcie “zakończenie sezonu” to nie tylko zbliżające się pochmurne dni, niskie temperatury i sól na ulicach. Nam kojarzy się ono z pozytywnie spędzonym czasem na warszawskim Powiślu. To właśnie miejsce wybrał magazyn Classicauto na rozdanie nagród dla najlepszych kierowców biorących udział w zorganizowanym przez redakcję pucharze.
 
 
To już drugie spotkanie w tym miejscu, a dla miłośników włoskiej motoryzacji kolejne (my też polubiliśmy klimat Powiśla i dużą ilość miejsc parkingowych). Ja tym razem zjawiłem się bez samochodu, co ma też swoje zalety. Grzane wino w klubokawiarni Warszawa Powiśle zdecydowanie zachęca do przybycia autobusem, a nie autem Smiley. Po przeciwnej stronie brzegu stoi opcja przyjazdu samochodem i wypicia wspaniałego, mocnego espresso.
 
 
Na Powiślu zjawiłem się przed czasem, tym razem po stronie pasażera, co więcej – Niemieckiego samochodu. Na usprawiedliwienie dodam, że projektantem Golfa I była właściwa osoba, czyt. Georgio Giugiaro. Pierwsze samochody zaczęły się zjeżdżać już przed godziną 12:00. W kilka godzin przestrzeń parkingowa zapełniła się, a na teren Powiśla przybyły tłumy motoryzacyjnych maniaków.
 
 
Niebo nad Powiślem rozświetlało słońce odbijające się w połyskujących chromowanych detalach samochodów. Wysoka jak na tą porę roku temperatura i dobra lokalizacja potwierdziły słuszność wyboru zarówno terminu, jak i miejsca.
 
 
 
 
Każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie: poczynając od Mercedesa Adenauera, poprzez różne modele Porsche, Triumpha i Saaba. Tym razem zabrakło kilku przedstawicieli włoszczyzny-  na osłodę pojawiła się Alfa Romeo 155 Q4 i Maserati 224. Obiecujemy poprawę i na rozpoczęcie sezonu pojawimy się w liczniejszej grupie!
 
 
 
Piotr Szymański
Poprzedni wpis
Massif
Następny wpis
Fiat doceniony za łamanie barier

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Zakończenie sezonu