fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

1968 Iso Grifo GL Series I by Bertone

1968 Iso Grifo GL Series I by Bertone

W dniach 23-24 października 2020 roku podczas aukcji The Elkhart Collection w Indianie (USA), organizowanej przez RM Sotheby’s, sprzedany zostanie Iso Grifo GL Series I by Bertone z 1968 roku. Eksperci szacują, że w drodze licytacji auto może zostać sprzedane za 375 000 dolarów.

Iso Grifo zostało opracowane przez utalentowanych włoskich inżynierów, w tym byłego głównego inżyniera Ferrari i ojca GTO – Giotto Bizzarriniego, projektanta Giorgetto Giugiaro oraz cenionych twórców nadwozi Bertone. Moc zapewniał silnik Chevroleta 327 V-8 o tej samej specyfikacji, co wytwarzane w tamtych czasach Corvetty, dzięki czemu Grifo oferował dużą wydajność i doskonałą niezawodność. Powstało zaledwie 413 egzemplarzy.

Egzemplarz oferowany na aukcji RM Sotheby’s wyjechał z fabryki 15. października 1968 roku i został nabyty przez specjalistę do renowacji – Marka Goyettego – oraz znanego kolekcjonera – Randy’ego Simona. Auto korzystało z jednostki o mocy 350 KM, współpracującej z 4-biegową skrzynią ręczną. Wnętrze jest wykończone jasną skórą. Do tego znajdziemy w nim instrumenty sygnowane przez Veglia Borlettiego, zegar Kienzle, radio Becker Europa II, klimatyzację, elektrycznie podnoszone i opuszczane szyby oraz trójramienną kierownicę. W momencie katalogowania pojazd miał na liczniku 92 528 mil, czyli blisko 150 000 kilometrów.

Według zapewnień właściciela, auto nawet jak na współczesne czasy odznacza się imponującymi osiągami i jest w stanie rozpędzić się do prędkości około 225 km/h. Jest w pełni oryginalne i na przestrzeni lat przechodziło wiele drobiazgowych renowacji, wykonywanych przez najznamienitszych specjalistów w branży.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: RM Sotheby’s

Previous post
1960 Alfa Romeo Giulietta SZ Zagato sprzedana za 550 000 dolarów
Next post
Oto Maserati MC20 w pełnej krasie. Kontynuuje filozofię MC12

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

1968 Iso Grifo GL Series I by Bertone