fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Kierowcy F1 Alfa Romeo Sauber pojawią się na Mille Miglia 2018

Kierowcy F1 Alfa Romeo Sauber pojawią się na Mille Miglia 2018

W dniach 16-19 maja 2018 roku odbędzie się 36. edycja historycznego wyścigu wytrzymałościowego Mille Miglia. Sponsorem wydarzenia jest Alfa Romeo. W ostatnim dniu w Arese pojawią się kierowcy F1 Alfa Romeo Sauber, czyli Marcus Ericsson i Charles Leclerc.

Jak twierdzi producent – ich udział w tej imprezie ma stanowić potwierdzenie tego, że wyścigi są wpisane na zawsze w DNA włoskiej marki. Marcus Ericsson pojawi się na Mille Miglia po raz pierwszy:

Bardzo się cieszę, że mogę wziąć udział w Mille Miglia. To przecież kultowa impreza, będącą dla mnie wyjątkowym doświadczeniem – tym bardziej, że uczestniczę w niej po raz pierwszy. Jestem dumny, że mogę reprezentować Alfę Romeo i nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę wszystkie te zabytkowe samochody i usiądę za kierownicą jednego z nich.

Koledze z zespołu wtórował Charles Leclerc:

To dla mnie wielki zaszczyt uczestniczyć w imprezie, jaką jest historyczny wyścig Mille Miglia. Samochody fascynują mnie od dawna i mam wielką słabość, zwłaszcza do tych zabytkowych. Cieszę się , że będę mógł podziwiać je podczas tego wydarzenia. Przy tej okazji dużo frajdy dostarczy mi zarówno prowadzenie Stelvio Quadrifoglio ulicami Mediolanu, jak i prowadzenie zabytkowego modelu Alfy Romeo.

Przy okazji Alfa Romeo będzie świętować swoje pierwsze zwycięstwo w drugiej edycji imprezy, która miała miejsce w 1928 roku. Właśnie wtedy na najwyższym stopniu podium stanął Giuseppe Campari, startujący w Alfie Romeo 6C 1500 Sport Spider Zagato. Pokonał on 1618-kilometrową trasę ze średnią prędkością 88,1 km/h.

Poza zabytkowymi samochodami widzowie będą mogli podziwiać udostępnioną organizatorom flotę 30 samochodów Alfy Romeo, składającą się z Giulii i Stelvio. Więcej o tegorocznej edycji tego wydarzenia możecie przeczytać w tym artykule.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Road Atlanta Assetto Corsa
Poprzedni wpis
ACLeague R5 na Road Atlanta. Wyścig rozpocznie się o 21:00
Następny wpis
Ferrari Portofino – nietypowa prezentacja w Europie

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Kierowcy F1 Alfa Romeo Sauber pojawią się na Mille Miglia 2018