fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo Giulietta i Giulia wśród najbardziej niezawodnych aut

Alfa Romeo Giulietta i Giulia wśród najbardziej niezawodnych aut

Brytyjski magazyn What Car? opublikował listę 50 najbardziej niezawodnych samochodów używanych. Bardzo wysokie miejsca zajęły dwa modele Alfy Romeo. Giulietta znalazła się w pierwszej dziesiątce, na 7. miejscu, co jest zasługą wskaźnika niezawodności na poziomie 98,9%. Giulia z wynikiem 96,9% była 27. 

Niezawodność to jeden z najważniejszych czynników przy wyborze samochodu używanego – wiele osób spędza godziny na poszukiwaniu tych najbardziej niezawodnych modeli. Aby jednak ułatwić to zadanie, magazyn What Car? przeprowadził badanie dotyczące niezawodności pojazdów w wieku do 8 lat (ponieważ stanowią one ponad połowę wszystkich kupowanych aut używanych). Wzięło w nim udział blisko 13 000 osób, które podzieliły się informacjami o usterkach w swoich pojazdach, jakie wystąpiły na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy. Pod uwagę wzięto rodzaj awarii, koszt oraz czas unieruchomienia pojazdu. Brytyjscy dziennikarze polecają wszystkie spośród 50 samochodów. Pułapem wejścia było uzyskanie wskaźnika niezawodności na poziomie co najmniej 95,6%. 

Alfa Romeo Giulietta po raz kolejny udowodniła, że odznacza się wysoką niezawodnością. Jedynie 10% właścicieli skarżyło się na awarie, ograniczające się do takich podzespołów, jak: układ hamulcowy, sprzęgło i skrzynia biegów. Wszystkie naprawy były dokonywane na gwarancji i trwały dzień lub krócej. 

W przypadku Giulii zawodziło zaledwie 14% egzemplarzy. Najczęściej problemy obejmowały nadwozie oraz elektrykę, niezwiązaną z silnikiem. Znacznie rzadziej dochodziło do usterek w jednostce napędowej. Wszystkie naprawy były wykonywane w ramach gwarancji, a w przypadku około 66% pojazdów możliwe było dalsze, bezproblemowe poruszanie się. Niestety, 20% samochodów trafiało do serwisów na dłużej niż tydzień.

Co ciekawe, Giulietta była 3. najbardziej niezawodnym samochodem europejskim, nieznacznie ustępując jedynie Skodzie Citigo (również 98,9%) i Dacii Duster (99%).

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Scuderia Ferrari i Alfa Romeo Racing ORLEN gotowe na GP Portugalii
Next post
Tak wygląda Fiat 500 3+1. Ma dodatkowe drzwi

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Alfa Romeo Giulietta i Giulia wśród najbardziej niezawodnych aut