fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo Montreal w futurystycznej wizji

Alfa Romeo Montreal w futurystycznej wizji

Luca Serafini, artysta i desginer, zaprojektował futurystyczną wizję klasycznej Alfy Romeo Montreal, którą nazwał Montreal Vision GT

Twórca przy okazji wspomniał swoją historię związaną z oryginalnym samochodem włoskiego producenta:

W 1986 roku mój ojciec kupił błyszczącą pomarańczową Alfę Romeo Montreal. Wszystko było oryginalne, z wyjątkiem układu wydechowego. Pamiętam noc, kiedy wrócił do domu, a w jego aucie napędzanym silnikiem V8 falowały obroty. Zaparkował Alfę w garażu. Pojazd otaczał dym i pierwszą rzeczą, jaką zobaczyłem, były czerwone światła i chromowane tłumiki. To był początek mojej rosnącej miłości do świata motoryzacji. Dość często schodziłem na dół, aby podziwiać odbicie, linię i kształty modelu Montreal. Lubiłem zapach skórzanego wnętrza i udawałem, że jestem zawodowym kierowcą. Szczególnie podobała mi się wklęsła kierownica. Wciąż pamiętam to, co odczuwałem, gdy patrzyłem na Alfę. Muskularna dynamika i agresywne linie. Teraz już nie czuję tego samego, co wtedy, gdy byłem dzieckiem. Od 10 lat chciałem spojrzeć w przyszłość i poczuć tę chwilę. I wreszcie ona nadeszła w postaci Vision GT. Próbowałem stworzyć subiektywnie coś, co przywróci do życia moje dzieciństwo. Coś na czterech kołach, co sprawia, że ludzie reagują zachwytem. 

Oryginalna Alfa Romeo Montreal została zaprezentowana jako model koncepcyjny na Expo 67 w kanadyjskim mieście Montreal. Trzy lata później Włosi pokazali produkcyjną wersję tego pojazdu przy okazji targów motoryzacyjnych w Genewie. Za projekt nadwozia odpowiedzialny był Marcello Gandini Bertone. Powstało zaledwie 3925 egzemplarzy tego wyjątkowego modelu. Auto napędzał umieszczony z przodu silnik V8 o pojemności 2.6 litra i mocy 200 KM, współpracujący z 5-biegową skrzynią ręczną ZF. Moment obrotowy wędrował na tylne koła. Masa własna Montreala wynosiła 1270 kilogramów.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Behance

Poprzedni wpis
Ferrari Pista pokazała, że McLaren 720S nie jest niezwyciężony
Następny wpis
FCA podsumowało wyniki sprzedaży w Europie w trzecim kwartale

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Alfa Romeo Montreal w futurystycznej wizji