fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo pokaże GTA w Genewie?

Alfa Romeo pokaże GTA w Genewie?

Opublikowany w mediach społecznościowych film wskazuje na to, że Alfa Romeo przygotowuje coś specjalnego na zbliżające się targi motoryzacyjne w Genewie. Kilkusekundowy klip nie zdradza zbyt wiele, za to mocno pobudza wyobraźnię soczystym brzmieniem odpalanego silnika oraz napisem „Momentous comeback”.

Teaser GimsSwiss.

🔈sound onSee you at #GIMSSWISS.

Opublikowany przez ALFA ROMEO Sobota, 22 lutego 2020

Włoska marka planuje przywrócić do życia nieprodukowany już model. Fani i eksperci są zgodni – podejrzewają, że to może być 8C lub GTV. Potwierdza to także 5-letni plan FCA. W równie prawdopodobnym scenariuszu tajemniczym autem mógłby być jeszcze bardziej bezkompromisowy wariant Giulii o nazwie GTA (Gran Turismo Alleggerita), co też sugerował autor zdjęcia zakamuflowanego pojazdu:

Zgodnie z raportami, nowy samochód sportowy ma być hołdem z okazji 110. rocznicy marki. Spodziewać się można silnika o mocy nawet 620 KM i superlekkich elementów nadwozia. 

Nieco wcześniej, przy okazji ujawnienia nazwy nowego sportowego modelu Maserati, do sieci trafiły informacje, jakoby MC20 miał korzystać z silnika Alfy Romeo o zwiększonej z 3 do 3,6 litra pojemności. Takie rozwiązanie uzasadniono wycofaniem się z projektów sportowych samochodów przez turyńską markę. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Abarth 70 Anniversario w podróży po Europie
Następny wpis
Automobili Pininfarina pokaże Battistę o mocy 2000 KM na targach w Genewie

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Alfa Romeo pokaże GTA w Genewie?