fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Automobili Pininfarina pokaże Battistę o mocy 2000 KM na targach w Genewie

Automobili Pininfarina pokaże Battistę o mocy 2000 KM na targach w Genewie

Firma Automobili Pininfarina podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie zaprezentuje jubileuszową edycję swojego elektrycznego hipersamochodu – Battisty – o mocy 2000 KM.

Specjalna edycja powstała jako hołd dla 90. urodzin włoskiego studia projektowego Pininfarina. Model Battistajako auto koncepcyjne zadebiutował przed rokiem, również w Genewie. Do produkcji ma zostać wprowadzony pod koniec bieżącego roku. W perspektywie 2-3 lat gamę producenta samochodów mają wzbogacić bardziej przystępne cenowo (od 200 000 do 400 000 euro), nielimitowane modele, w tym sedan i SUV. Wszystkie będą wyposażone w akumulatory o pojemności od 100 do 125 kW, co powinno przełożyć się na zasięg rzędu 600 km. Właśnie w tym celu firma Automobili Pininfarina rozpoczęła współpracę z Bosch Engineering i Bentlerem w celu opracowania platformy dla pojazdów elektrycznych.

Jubileuszowa edycja ma kosztować więcej od zwykłej Battisty, czyli ponad 2 mln euro. Auto będzie korzystać z podzespołów pochodzących z chorwackiego hipersamochodu – Rimaca C Two. Za wytwarzanie Battisty odpowiedzialni będą pracownicy kompleksu Cambiano w pobliżu Turynu. Obecnie 2000-konny samochód jest w fazie testów drogowych. 

Zaprezentowana w 2019 roku w Genewie Battista legitymuje się mocą 1900 KM i 2300 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Sprint od 0 do 100 km/h auto jest w stanie „załatwić” w czasie krótszym niż 2 sekundy, a do 300 km/h – w mniej niż 12 sekund! Prędkość maksymalna przekracza 350 km/h, a zasięg wynosi 450 km. Docelowo powstać ma zaledwie 150 egzemplarzy tego pojazdu.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Alfa Romeo pokaże GTA w Genewie?
Next post
Przez koronawirusa wstęp do europejskich fabryk FCA jest utrudniony

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Automobili Pininfarina pokaże Battistę o mocy 2000 KM na targach w Genewie