fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo Racing ORLEN F1 Esports przybliżył sylwetki dwóch kierowców

Alfa Romeo Racing ORLEN F1 Esports przybliżył sylwetki dwóch kierowców

Niedawno zespół Alfa Romeo Racing ORLEN F1 Esports Team ogłosił nowe partnerstwo z IMB Racewear. A teraz ekipa przybliżyła sylwetki dwóch etatowych kierowcówSimona Weiganga i Filipa Presnajdera.

Simon Weigang rozpoczął swoją podróż F1 Esports w 2019 roku, a w tym roku dołączył do zespołu po opuszczeniu Haasa. Skupiając się wyłącznie na tzw. open-wheelach, a także dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w różnych ligach i ciągłemu polepszaniu wyników z sezonu na sezon w najbardziej konkurencyjnych zawodach simracingowych na świecie, jest cennym talentem. Drużyna już nie może się doczekać nadchodzącego sezonu 2021.

Simon ma 23 lata i pochodzi z Niemiec. Zaczął interesować się F1, gdy Michael Schumacher dominował w tej serii, jeżdżąc dla Ferrari. Jego ulubionym torem jest Nürburgring Nordschleife. Kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN F1 Esports Team interesuje się m.in. piłką nożną, koszykówką, MMA, podnoszeniem ciężarów, astronomią i fizyką. W wolnym czasie lubi grać w Rocket League i COD Cold War

Filip Presnajder dołączył do zespołu z Ferrari, do którego dostał się po wygranej w F1 Esports Pro Draft i pokonaniu 237 000 rywali. Pochodzi ze Słowacji i ma 18 lat. Interesuje się piłką nożną – niegdyś grał dla reprezentacji swojego miasta. Formułą 1 interesuje się od 3. roku życia – po prostu szybkie samochody go zafascynowały. Jest fanem Fernando Alosno.

O rozwoju zespołu simracingowego opowiedział Frederic Vasseur, piastujący rolę szefa Alfa Romeo Racing ORLEN:

Nasz zespół F1 Esports rozwija się z roku na rok, a dołączenie do niego tak ekscytującej marki jak IMB Racewear jest oznaką tego postępu. Esport to skuteczny sposób na dotarcie do nowej publiczności i poszerzenie naszej istniejącej bazy fanów: IMB Racewear nie stawia ograniczeń i w pełni dostosowuje się do potrzeb klientów, dzięki czemu zarówno nasi kierowcy, jak i fani mają dostęp do produktów związanych z wyścigami symulacyjnymi i rzeczywistymi, dostosowanych do ich potrzeb i oczekiwań. To nowa przewaga konkurencyjna dla naszego zespołu – zarówno na torze, jak i poza nim.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Prototypowa Lancia ECV2 weźmie udział w Fuori Concorso
Next post
Sprzedaż 500 sztuk GTA i GTAm zajęło Alfie Romeo 18 miesięcy

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Alfa Romeo Racing ORLEN F1 Esports przybliżył sylwetki dwóch kierowców