fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo Tonale zdobywa tytuł „Najpiękniejszy samochód w sieci 2022 roku”

Alfa Romeo Tonale zdobywa tytuł „Najpiękniejszy samochód w sieci 2022 roku”

W 15. edycji konkursu motoryzacyjnego Auto Più Bella del Web (Najpiękniejszy samochód w sieci), zorganizowanego przez portal Infomotori.com, głosami ponad 50 000 czytelników wygrała Alfa Romeo Tonale. Wcześniej nagradzane były takie modele, jak: Alfa Romeo Spider (2007), Giulia (2016) i Stelvio (2017).

Tonale mierzy 4,53 m długości, 1,84 m szerokości i 1,6 m wysokości. Pod względem wizualnym pojazd ma kilka elementów nawiązujących do innych kultowych modeli z gamy Alfy Romeo, m.ni. 8C Competizione. W centralnym punkcie znajdzie się charakterystyczna osłona chłodnicy Scudetto. Pojazd, odpowiadając na współczesne trendy został uzbrojony po zęby w szereg technologii, w tym reflektory adaptacyjne Full-LED Adaptive Matrix, wbudowanego asystenta głosowego Amazon Alexa czy token NFT:

Alfa Romeo jest pierwszym producentem samochodów, który połączył samochód z cyfrowym certyfikatem NFT. Technologia ta oparta jest na koncepcji „blockchain card” – poufnego i niemodyfikowalnego zapisu głównych etapów „życia” samochodu. Ta charakterystyczna funkcja off-board możliwa do natychmiastowego wykorzystania i zrównoważona, podkreśla innowacyjny charakter Alfy Romeo. Za zgodą klienta NFT rejestruje dane pojazdu generując certyfikat, który może być wykorzystany jako gwarancja, że samochód był prawidłowo utrzymywany, co ma pozytywny wpływ na jego wartość rezydualną. Na rynku samochodów używanych certyfikacja NFT stanowi dodatkowe źródło wiarygodnego pochodzenia, na które mogą liczyć właściciele i dealerzy. Równocześnie nabywcy będą spokojni przy wyborze swojego samochodu.

Model Tonale wprowadza włoską markę w świat elektryfikacji wraz z gamą modeli hybrydowych. Najmocniejszy z nich – Plug-In Hybrid Q4 – rozwija moc 275 KM i pozwala rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 6,2 sekundy, korzystając z jednostki MultiAir o pojemności 1,3 litra. W trybie w pełni bezemisyjnym oferuje do 80 km zasięgu w cyklu miejskim.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Ferrari 365 GTB/4 sprzedane za 522 500 euro
Next post
Nowa 500 celebruje włoskie piękno w nowej kampanii „Dolce Vita by Design”

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Alfa Romeo Tonale zdobywa tytuł „Najpiękniejszy samochód w sieci 2022 roku”