fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari walczy w sądzie, by uzyskać prawa do nazwy Purosangue

Ferrari walczy w sądzie, by uzyskać prawa do nazwy Purosangue

W 2018 roku Ferrari ogłosiło, że pracuje nad crossoverem o nazwie Purosangue, który po włosku oznacza czystej krwi i jednoznacznie nawiązuje do motywu konia w logo. Jest tylko jeden problem – ta nazwa jest już w użyciu.

Jak donosi Financial Times, Ferrari pozywa fundację Purosangue, czyli grupę antydopingową działająca od 2011 roku. Producent jest zdania, że wspomniany podmiot nie skomercjalizował tej nazwy na tyle, by mieć na nią wyłączność. Argument ten można próbować podważyć powołując się na relacje fundacji z Adidasem w zakresie odzieży, od plecaków po obuwie. Może to sprawić, że batalia sądowa będzie ciężka do wygrania dla Ferrari. Obie firmy spotkają się na sali sądowej już 5. marca 2020 roku.

Prawnik fundacji porównał charakter batalii do słynnego starcia Dawida z Goliatem i odrzucił stwierdzenie, że nazwa Purosangue nie jest stale używana. Założyciel organizacji charytatywnej, Max Monteforte, był zdenerwowany i powiedział w rozmowie z Financial Times, że jest to niesprawiedliwe. Zastanawia się, dlaczego mieliby rezygnować ze swojej tożsamości, a Ferrari powinno wpierw sprawdzić dostępność nazwy. Mimo sympatii do włoskiej marki trudno się nie zgodzić z argumentacją Maxa. 

Marka Ferrari prowadzi dość agresywną politykę i nie boi się batalii sądowych w celu ochrony swojej tożsamości. W roku ubiegłym producent samochodów groził, że pozwie właściciela 812 Superfast po tym, jak umieścił zdjęcie butów swojej firmy na tylnych siedzeniach swojego samochodu. W tym czasie prawnicy Ferrari oskarżyli Philippa Pleina o bezprawne przywłaszczenie ich znaków towarowych i prowadzenie stylu życia całkowicie sprzecznego z postrzeganiem marki Ferrari.

Jeśli chodzi o crossovera Purosangue, ma powstać na zmodyfikowanej platformie Romy. Jego debiut zapowiadany jest na przyszły roku. Niewykluczone, że powstanie wariant hybrydowy.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Lamborghini Polo Storico prezentuje Miurę SVJ na Retromobile
Następny wpis
Alfa Romeo w 2020 roku będzie świętować 110 lat istnienia

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Ferrari walczy w sądzie, by uzyskać prawa do nazwy Purosangue