fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Andrea Nucita zwycięzcą Abarth Rally Cup

Andrea Nucita zwycięzcą Abarth Rally Cup

Dopiero na ostatnim etapie kończącego sezon rajdu Włoch Andrea Nucita, z Bernardo Di Caro, reprezentujący zespół Bernini Rally, byli pewni swojego zwycięstwa w Abarth Rally Cup 2019. Do samego końca mistrzowski tytuł – i nagroda pieniężną w wysokości 30 000 euro – był kwestionowany przez polską ekipę Rallytechnology Team w składzie Dariusz Poloński i Łukasz Sitek.

Rajd węgierski okazał się szczególnie trudny przez błoto, które pokrywało asfaltowe odcinki wielu oesów, uwydatniając możliwości Abartha 124 Rally w kategorii R-GT. Najszybsza była czeska ekipa Agrotec Czech Team Abarth, reprezentowana przez Martina Radę i Jugasa Jaroslava. Drugie miejsce przypadło Bernini Rally, a trzecie – Rallytechnology Team. Jednak w klasyfikacji generalnej zwycięzcą został Andrea Nucita:

Misja zakończona, ale nie było łatwo. W dzisiejszym rajdzie musieliśmy pokonać wiele błotnistych dróg, ale celem było dojechanie do mety i wygranie w klasyfikacji generalnej Abarth Rally Cup. To zwycięstwo ma dla mnie ogromne znaczenie.

Dariusz Poloński (Rallyetechnology): 

Niestety komplikacje nie pozwoliły nam walczyć do końca, ale cieszę się z naszego sezonu, w którym nauczyłem się prowadzić tak wyjątkowy samochód.

Trzydziestoletni Nucita z Sycylii swoją karierę w motorsporcie rozpoczął w 2010 roku w Abarhcie 500 R35 Trophy i od razu osiągnął dobry wynik zajmując drugie miejsce. Otworzyło mu to możliwość wzięcia udziału w rajdzie Monzy za kierownicą Abartha Grande Punto S2000. Od 2017 jeździł Abarthem 124 Rally i osiągał świetne wyniki. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia:  Piero Cruciatti / Materiały prasowe

Previous post
Zlot ForzaItalia.pl 2019 – podsumowanie
Next post
PSA-FCA utrzyma wszystkie 13 marek

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Andrea Nucita zwycięzcą Abarth Rally Cup