fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Benedetto Vigna to nowy dyrektor generalny Ferrari

Benedetto Vigna to nowy dyrektor generalny Ferrari

Benedetto Vigna będzie miał za zadanie wprowadzić włoską markę samochodową w erę elektryczną i cyfrową.

Vigna to 52-letni obywatel Włoch, obecnie kieruje największym oddziałem francusko-włoskiego producenta chipów STMicrolectronics. W roli dyrektora generalnego zastąpi on Louisa Camilleri, który odszedł na emeryturę w grudniu z powodów osobistych. Pełnił tę funkcję przez prawie dwa i pół roku.

Prezes Ferrari John Elkann, potomek rodziny Agnelli, która kontroluje Ferrari poprzez swoją firmę inwestycyjną Exor powiedział, że firma jest zachwycona współpracą z Benedetto:

Unikalna pasja i wydajność, jak również jego głębokie zrozumienie technologii napędzających zmiany w naszym przemyśle oraz znajomość innowacji, budowania biznesu i umiejętności przywódcze wzmocnią Ferrari w nowej erze.

Przez ostatnie pół roku na czele Ferrari stał John Elkann. W kwietniu oznajmił on, że nowy dyrektor generalny Ferrari powinien mieć „wszystkie właściwe cechy, w tym – co ważne – możliwości technologiczne”. Od razu dał do zrozumienia, że dodatkowym atutem będzie doświadczenie w branży towarów luksusowych lub technologii.

Vigna rozpocznie pracę w Ferrari z dniem 1 września 2021 roku. Obecnie jest prezesem STMicroelectronics Analog, MEMS (Micro-electromechanical Systems) i Sensors Group. Benedetto może pochwalić się tytułem magistra fizyki subnuklearnej, uzyskany na uniwersytecie w Pizie. Dołączył do ST w 1995 roku i nadzorował pierwsze kroki firmy w dziedzinie MEMS, pomagając w budowaniu silnej pozycji rynkowej w dziedzinie interfejsów użytkownika sterowanych ruchem.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Klaus Busse z nagrodą Design Hero za MC20, Tonale i nowego Fiata 500
Next post
Fiat-Abarth 850 TC obchodzi 60. urodziny

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Benedetto Vigna to nowy dyrektor generalny Ferrari