fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Klaus Busse z nagrodą Design Hero za MC20, Tonale i nowego Fiata 500

Klaus Busse z nagrodą Design Hero za MC20, Tonale i nowego Fiata 500

Klaus Busse, wiceprezes ds. projektowania w firmie Stellantis, otrzymał tytuł Design Hero w tegorocznym konkursie Autocar Awards.

Ta niezwykle prestiżowa nagroda przyznawana jest osobie, która wniosła znaczący wkład w projektowanie samochodów – nie tylko w ostatnim roku, ale także w ciągu całej swojej kariery.

Autocar chciał zwrócić uwagę na wysiłki Busse’a w zakresie projektowania modeli Fiata, Alfy Romeo i Maserati, w tym jego ostatnie prace nad: 500 i Maserati MC20, a także Tonale oraz Centoventi.

Mark Tisshaw, redaktor w Autocar, docenił pracę Klausa

Dzięki swojej pracy dla Alfy Romeo, Fiata i Maserati, Klaus Busse odegrał kluczową rolę w ożywieniu nie jednej, ale trzech historycznych i lubianych marek samochodowych. Dzięki takim projektom, jak New 500 i Maserati MC20, Busse stworzył niezapomniane i wyróżniające się projekty dla każdego segmentu rynku. Koncepcje takie jak Fiat Centoventi pokazują, że jego projekty będą nadal wyznaczać trendy w branży w nadchodzących latach.

Klaus Busse, wiceprezes ds. projektowania w firmie Stellantis, nie krył swojego zadowolenia z przyznanego wyróżnienia: 

To ogromny zaszczyt otrzymać tak prestiżową nagrodę. Dedykuję ją niesamowitemu zespołowi w naszym Centro Stile w Turynie. Ta nagroda jest świadectwem ich ciężkiej pracy, poświęcenia i naszej wspólnej pasji do włoskiego wzornictwa i inspirujących marek, z którymi współpracujemy.

Klaus to absolwent Coventry University. W swojej karierze obejmował m.in. stanowisko szefa ds. projektowania wnętrz w FCA North America. Pracował także w Niemczech, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych – wszędzie był doceniany za swoją pracę w zakresie projektowania motoryzacyjnego i przemysłowego.

Klaus jest również chwalony za swoją pracę projektową nad Fiatem Centoventi – samochodem koncepcyjnym, który wywołał ogromne poruszenie na targach motoryzacyjnych w Genewie w 2019 roku, kiedy to świętowano 120. rocznicę powstania marki, a także koncepcyjnym Alfa Romeo Tonale.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
Lamborghini i LEGO zbudowali pełnowymiarowego Siana z klocków
Next post
Benedetto Vigna to nowy dyrektor generalny Ferrari

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Klaus Busse z nagrodą Design Hero za MC20, Tonale i nowego Fiata 500