fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Brytyjczyk przejechał 321 000 km Fiatem 500. Nie wymieniał ani skrzyni, ani silnika

Brytyjczyk przejechał 321 000 km Fiatem 500. Nie wymieniał ani skrzyni, ani silnika

Właściciel Fiata 500 pochwalił się w mediach swoją historią – przejechał 200 000 mil, czyli ponad 321 000 km i wciąż pojazd ma oryginalny silnik oraz skrzynię biegów.

Wyniki Fiata w zestawieniach oceniających zarówno marki, jak i konkretne modele, są różne – w zależności m.in. od grupy wiekowej lub metodyki badań. Jednym z bardziej udanych pojazdów jest właśnie Fiat 500. Przez użytkowników ceniony jest za niezawodność oraz niske koszty utrzymania. I jak się okazuje, model ten moze pokonać 321 000 kilometrów bez wiekszych usterek

Biały egzemplarz Fiata 500 został zakupiony w 2018 roku za kwotę 2000 funtów. Niedawno przekroczył magiczną barierę przejechanych 200 000 mil. Właściciel – Freddie Dobbs – podzielił się swoimi przemyśleniami na temat pięciu lat użytkowania włoskiego auta. Chwali je za zabezpieczenie nadwozia przed rdzą. Jego zdaniem auto jest praktyczne i dysponuje wieloma inteligentnymi i sprytnymi rozwiązaniami. Silnik o pojemności 1,2 litra okazał się bardzo niezawodny. Współpracuje on z fabryczną instalacją gazową oraz skrzynią ręczną. 

Ten Fiat 500 nie miał łatwego życia i można to stwierdzić choćby po widoku haka holowniczego z tyłu. Auto trzykrotnie zwiedzało Europę ciągnąc za sobą ważącą około 300 kg przyczepę. Był również używany jako pojazd dostawczy Amazona w Londynie.

Właściciel ma o wiele więcej do powiedzenia o swoim małym Fiacie. Podoba mu się sposób, w jaki jeździ, jak również wnętrze i silnik. Wytknął również kilka mankamentów, o których dowiemy się oglądając filmik na YouTubie:

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
2022 zamknięty z kolejnym rekordem dla Lancii Ypsilon
Next post
Nowy samochód sportowy Alfy Romeo w zwiastunie

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Brytyjczyk przejechał 321 000 km Fiatem 500. Nie wymieniał ani skrzyni, ani silnika