fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Chris Harris sprawdził, co jest wart restomod GTA-R 290 od Alfaholics

Chris Harris sprawdził, co jest wart restomod GTA-R 290 od Alfaholics

Alfaholics jest dla Alfy Romeo tym, czym Singer dla Porsche. Model GTA-R 290 to jeden z najlepszych dostępnych wariantów. 

Garstka brytyjskich dziennikarzy prowadziła ten samochód w ostatnich latach, a w najnowszym odcinku Top Gear nikt inny, jak Chris Harris, miał okazję wypróbować go na lotnisku Dunsfold Aerodrome. Co ciekawe, nie jest to pierwszy raz, kiedy Harris prowadzi ten samochód, ponieważ był on również prezentowany w odcinku Chris Harris Drives pod koniec 2017 roku.

Alfaholics GTA-R 290 napędzany jest 2,3-litrowym, wolnossącym, czterocylindrowym silnikiem o mocy 240 KM. Choć może nie brzmi to imponująco, cały samochód waży zaledwie 830 kg co oznacza, że GTA-R 290 ma stosunek mocy do masy 290 KM na tonę (stąd nazwa). Ten czterocylindrowy silnik ma również niesamowity dźwięk w górnym zakresie obrotów.

W przeciwieństwie do współczesnych Alf Romeo, GTA-R 290 nie posiada żadnych systemów bezpieczeństwa, które mogłyby zaburzyć wrażenia z jazdy. Nadwozie pojazdu wykonano z lekkiego włókna węglowego. Niektóre z elementów mechanicznych powstały z aluminium, podczas gdy wahacze są z tytanu. Cena jest adekwatna – zaczyna się od 250 000 dolarów w USA.

Fani samochodów elektrycznych mogą zdecydować się na propozycję Giulii GTE od Totem Automobili. Zaś historię oryginalnego modelu przybliżyła sama Alfa Romeo w 5. odcinku Storie Alfa Romeo.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
W Tychach powstał Fiat 500 nr 2 500 000
Next post
Oto wizualizacja Purosangue w wykonaniu fana Ferrari

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Chris Harris sprawdził, co jest wart restomod GTA-R 290 od Alfaholics