fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

W Tychach powstał Fiat 500 nr 2 500 000

W Tychach powstał Fiat 500 nr 2 500 000

Egzemplarz Fiata 500 nr 2 500 000 wyjechał z fabryki w Tychach 22 marca 2021 roku. Model ten wytwarzany jest od 2007 roku.

Jubileuszowa pięćsetka przeznaczona jest na rynek francuski. Klient zażyczył sobie odmianę Dolcevita z 1-litrowym silnikiem z układem mikrohybrydowym. Co ciekawe, auto nr 2 499 999 to wersja Sport zamówiona przez Polaka, zaś 2 500 001 to Abarth 595 Monster Energy Yamaha, stworzony dla klienta z Włoch.

Przy okazji świętowania tego osiągnięcia, wypowiedział się Tomasz Gębka, dyrektor fabryki Stellantis w Tychach, piastujący również stanowisko członka zarządu FCA Poland S.A.:

To pierwszy jubileusz, który obchodzimy w Tychach już jako fabryka należąca do koncernu Stellantis. Nie wyobrażam sobie samochodu, który lepiej symbolizowałby nasz rozwój i zmiany zachodzące w fabryce niż model 500, z którym jesteśmy związani od tylu lat. Pięćsetka dała nam możliwość rozwoju zarówno w zakresie kompetencji załogi fabryki, jak i umożliwiła ciągłe wdrażanie nowych technologii i procesów. Tradycyjnie już modele produkowane w Tychach nie poddają się trendom i standardowym cyklom życia produktu i tak też jest w przypadku „500”, która od przeszło 10 lat regularnie zajmuje najwyższe miejsca w rankingach sprzedaży samochodów miejskich w Europie.

Wtórowała mu Henryka Bochniarz, członek rady nadzorczej FCA Poland S.A.:

Nasza słynna „pięćsetka” cieszy się niesłabnącą popularnością na wielu rynkach europejskich i światowych. Fiaty 500 z Tychów znalazły odbiorców w ponad stu krajach świata. Najwięcej wyeksportowaliśmy do Włoch, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec, ale w dziesiątce największych rynków znajduje się także daleka Japonia. Produkowana w Polsce „500” to prawdziwie globalny produkt marki Fiat, który trafił również na tak egzotyczne rynki, jak Kajmany, Curacao, Saint Martin, Senegal, Nowa Kaledonia czy Ghana.

Fiat 500 doczekał się wariantu hybrydowego w marcu 2020 roku, który jednocześnie trafił do Pandy, a niedługo potem – do Lancii Ypsilon. Na rynku dostępny jest zupełnie nowy, w pełni elektryczny Fiat 500. Model ten został okrzyknięty Samochodem Roku przez magazyn Quattroroute. Pod koniec 2020 roku elektryczna pięćsetka zasiliła flotę Leasys w ramach usługi współdzielenia samochodów LeasysGo!.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Lamborghini – mimo Covidu-19 miało najbardziej dochodowy rok w historii
Next post
Chris Harris sprawdził, co jest wart restomod GTA-R 290 od Alfaholics

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

W Tychach powstał Fiat 500 nr 2 500 000