fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Cristiano Fioro został dyrektorem Alfa Romeo Formuła 1

Cristiano Fioro został dyrektorem Alfa Romeo Formuła 1

Zaszły kolejne zmiany personalne w Alfie Romeo, ale tym dotyczą one działu Formuły 1, którego dyrektorem został Cristiano Fioro, podlegający Jean-Philippe Imparato.

To pokłosie przedłużenia współpracy między marką Alfa Romeo a Sauber Motorsport. Cristiano Fioro ma być odpowiedzialny za maksymalizację wyników zarówno w ujęciu sukcesów na torze, jak i zwiększeniu stopy inwestycji. Obecnie firma jest na etapie wyznaczania celów długoterminowych z naciskiem na elektryfikację.

Obecność w sportach motorowych odgrywa kluczową rolę i podkreśla sportowe DNA marki Alfa Romeo. Starty w Formule 1 stanowią swojego rodzaju laboratorium, a zatem to kluczowy obszar działania na drodze do elektryfikacji. W dodatku to mocna podstawa dla globalnej polityki marketingowej. 

Cristiano Fioro urodził się w 1972 roku w Turynie. Jest żonaty i ma dwójkę dzieci. W FCA początkowo był odpowiedzialny za komunikację i usługi Cross-Brand w regionie EMEA, a następnie za promocję całej marki. W dalszej kolejności zajmował się licencjonowaniem i merchandisingiem. W listopadzie 2019 roku kierował zespołem odpowiedzialnym za wprowadzenie na rynek nowej, w pełni elektrycznej pięćsetki

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Luca Napolitano świętuje 115. rocznicę Lancii
Next post
Maserati Pietrzak ogłosiło współpracę z TIDAL Polska

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Cristiano Fioro został dyrektorem Alfa Romeo Formuła 1