fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Nowy SUV Alfy Romeo powstanie na skróconej platformie Giorgio

Nowy SUV Alfy Romeo powstanie na skróconej platformie Giorgio

Plan ekspansji Alfy Romeo obejmuje nowy kompaktowy samochód typu SUV, który w gamie klasyfikowany będzie poniżej Stelvio. Tym sposobem włoska marka chce odciągnąć klientów Niemcom, oferującym m.in. BMW X2 i Audi Q3.

W dzisiejszych czasach każdy liczący się producent samochodów ma w swoim portfolio SUV-y i crossovery. I nie ma co się dziwić – tego rodzaju pojazdy są gwarantem sukcesu. Dlatego też Alfa Romeo postanowiła obrać podobny kierunek rozszerzając swoją gamę modelową o pojazdy pseudoterenowe. W planie, poza mniejszym crossoverem, jest również większy od Stelvio SUV. Marce przyświeca jeden cel – zwiększenie słupków sprzedaży do 400 000 sztuk rocznie do 2022 roku.

Jak poinformował Auto Express, mniejszy i młodszy brat Stelvio zostanie najprawdopodobniej oparty na skróconej platformie Giorgio o modularnej strukturze, dostosowanej do napędu na tylną lub obie osie. Można spekulować, że nowa generacja Giulietty będzie bazować również na tej samej platformie.

Niewykluczone, że nowa Alfa Romeo będzie dostępna w wariantach zelektryfikowanych, zgodnie z 5-letnim planem FCA, a także zaawansowaną technologią, m.in. systemem pozwalającym na jazdę na trzecim poziomie autonomii. W ofercie może zabraknąć turbodiesli – Alfa Romeo już wstrzymała pracę nad nowymi jednostkami wysokoprężnymi.

Wisienką na torcie ma być najmocniejszy wariant hybrydowy o mocy około 400 KM, będący w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w mniej niż 5 sekund. Jego zasięg w trybie w pełni elektrycznym ma wynosić około 50 km.

Jednak do debiutu crossovera Alfy Romeo, a także nowej Giulietty, daleka droga. Oba modele mają zostać zaprezentowane w 2020 roku.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Lamborghini Aventador SVJ w pełnej krasie. Ma 770 KM
Następny wpis
Dino na sterydach, czyli po modyfikacjach kolekcjonera

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Nowy SUV Alfy Romeo powstanie na skróconej platformie Giorgio