fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Bardzo rzadkie Ferrari 599 GTZ Nibbio Zagato na sprzedaż za 1,5 mln dolarów

Bardzo rzadkie Ferrari 599 GTZ Nibbio Zagato na sprzedaż za 1,5 mln dolarów

Na stronie Tomini Classics pojawiło się ogłoszenie sprzedaży wyjątkowego Ferrari 599 GTZ Nibbio Zagato. Samochód po raz pierwszy został zaprezentowany w 2007 roku.

Jak sama nazwa wskazuje, bazuje on na 599 GTB. Jednak jest znacznie bardziej rzadki i pożądany – wyprodukowano bowiem zaledwie 9 egzemplarzy na świecie. Spośród nich lwia część, bo aż 8 sztuk, korzystała z półautomatycznej przekładni. Tylko w przypadku jednego 599 GTZ Nibbio Zagato silnik współpracował z ręczną skrzynią biegów. I właśnie ten najbardziej wyjątkowy egzemplarz trafił na sprzedaż za pośrednictwem dubajskiego Tomini Classics.

GTZ Nibbio Zagato mocno wyróżnia się na tle „zwykłego” 599. Z przodu zamontowano przeprojektowane reflektory, nowy zderzak i osłonę chłodnicy. Tył poddano jeszcze większym modyfikacjom – ciężko doszukać się jakichkolwiek podobieństw w stosunku do pojazdu, na którym został oparty. Zmieniono kształt tylnej szyby, dach pomalowano na biało i dorzucono nowe: światła, końcówki rur wydechowych i dyfuzor.

Sercem 599 GTZ Nibbio jest 6-litrowy silnik V12 Tipo F133, generujący 620 KM i 608 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Dwudrzwiowe coupe potrafi osiągnąć pierwsze 100 km/h już po około 3,6 sekundy i rozpędzić się do prędkości maksymalnej 330 km/h.

Ten egzemplarz wyprodukowano w 2007 roku. Jego nadwozie pokrywa ciemny niebieski lakier. 599 GTZ Nibbio obejrzeć można w Dubaju. Stan samochodu jest niemal perfekcyjny. Właściciel zdołał nim przejechać 26 772 km.

Nic więc dziwnego, że cena wywoławcza wynosi 1 495 000 dolarów. Ogłoszenie znajdziecie na oficjalnej stronie Tomini Classics.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Crossover Alfy Romeo mógłby korzystać z płyty podłogowej Jeepa
Następny wpis
Dziś 4. runda na włoskim torze Mugello

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Bardzo rzadkie Ferrari 599 GTZ Nibbio Zagato na sprzedaż za 1,5 mln dolarów