fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

De Tomaso powraca z supersamochodem P72

De Tomaso powraca z supersamochodem P72

Przy okazji 60-lecia marki De Tomaso firma opracowała nowy model, garściami czerpiący inspirację z pojazdów z lat 60. Auto o nazwie P72 jest określane przez producenta mianem współczesnego klasyka.

Ikoniczna włoska marka jest zarządzana przez tę samą grupę osób, która stała za Apollo Automobili i Ideal Team Ventures (ITV). Prawa do marki De Tomaso zostały przez nich uzyskane w 2014 roku. Najnowszy model P72 stanowi współczesną interpretację prototypowego P70, opracowanego przy współpracy Alejandro de Tomaso i Carrolla Shelbiego, który powstał w 1964 roku. 

Ryan Berris, główny menedżer De Tomaso, jest bardzo zadowolony z P72:

W podobny sposób, w jakim Pantera zapoczątkowała nową kategorię pojazdów w momencie debiutu w 1970 r., P72 tworzy nowy wzorzec. To nowoczesna maszyna czasu, będąca hołdem dla integralnej części historii. 

Wrażenie robi nietuzinkowy projekt nadwozia z urzekającymi liniami i zaskakującymi krzywiznami. Wnętrze równie mocno zdumiewa – od razu widać, że producent przykuwa dużą uwagę do najmniejszych detali. Odsłonięte elementy mechaniczne skrzyni biegów mają podkreślać pasję, z jaką twórcy pracowali nad tym projektem. 

P72 oparto na tym samym nadwoziu samonośnym, wykonanym z kompozytu węglowego, co Apollo IE. Auto napędza wolnossąca jednostka V12 pochodząca prosto z Ferrari. Jak na razie producent nie ujawnił więcej szczegółów technicznych. 

Wiadomo za to, że powstaną zaledwie 72 egzemplarze, a cena każdego z nich będzie zaczynać się od 750 000 euro, czyli równowartości około 3 182 000 zł. De Tomaso już zaczęło zbierać zamówienia na ten model.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Maserati świętuje 50-lecie Indy
Następny wpis
Marka Pagani świętowała swoje 20-lecie w Goodwood

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

De Tomaso powraca z supersamochodem P72