fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Marka Pagani świętowała swoje 20-lecie w Goodwood

Marka Pagani świętowała swoje 20-lecie w Goodwood

Włoska firma uczciła 20-lecie obecności na rynku przybywając liczną grupą na Festiwal Prędkości w Goodwood. Na miejscu zebrało się prawie 30 samochodów tej ekskluzywnej marki. 

Właściciele Pagani przybyli do Wielkiej Brytanii nawet z tak odległych krajów, jak: Nowa Zelandia, USA i Hong Kong. Szacowana wartość wszystkich pojazdów tej włoskiej marki przekroczyła 112 milionów euro. Konwój wyjątkowych samochodów wyruszył z Londynu do Goodwood w czwartek nad ranem. Około 20 modeli (Zondy i Huayry) wzięło udział w słynnej próbie czasowej. 

Przy okazji, producent zorganizował specjalną wystawę 5 wyjątkowych Zond, w tym: pierwszego produkcyjnego egzemplarza C25 z 1999, modelu F z 2005, Cinque z 2009, Tricolore z 2010 i Roadster 2018. Ten ostatni pojazd był najdroższym sprzedanym nowym samochodem – właściciel zapłacił za niego 16,8 miliona euro. 

W piątkowy wieczór niewielka garstka właścicieli Pagani została zaproszona na ekskluzywną imprezę w towarzystwie Horacio Paganiego, która miała miejsce nieopodal Goodwood. 

Nieco wcześniej Pagani zorganizowało coroczną imprezę Pagani Raduno na torze Monza, świętując 20-lecie pierwszego wyprodukowanego egzemplarza. 

Firma Pagani Automobili S.p.A. z siedzibą w San Cesario niedaleko Modeny, została założona w 1992 roku przez byłego szefa Lamborghini – Horacio Paganiego, urodzonego w Argentynie. Jego pierwszy ikoniczny supersamochód o nazwie Zonda został po raz pierwszy zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Genewie w 1999 roku. Jego następcę – Huayrę – pokazano w 2011 roku. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
De Tomaso powraca z supersamochodem P72
Lamborghini Urus
Następny wpis
Lamborghini chce ograniczyć sprzedaż, by pozostać ekskluzywną marką

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Marka Pagani świętowała swoje 20-lecie w Goodwood