fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Dobry występ kierowców Alfa Romeo Sauber F1 eSports Team

Dobry występ kierowców Alfa Romeo Sauber F1 eSports Team

Zespół Alfa Romeo Sauber F1 eSports Team, z kierowcami Salihem Saltuncem i Sonucem Saltuncem, w ostatniej rundzie sezonu 2018 F1 eSports Series wywalczył przyzwoity wynik zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i drużynowej. Wspomniane wydarzenie jest jednym z najbardziej prestiżowych w świecie simracingu – kierowcy walczą o pulę nagród w wysokości 200 000 dolarów.

W fazie kwalifikacyjnej do tej serii wzięło udział ponad 60 000 graczy. Po lipcowych eliminacjach, spośród 40 zawodników do finału dostało się zaledwie 16 elitarnych, wirtualnych kierowców, reprezentujących 9 zespołów.

Alfa Romeo Sauber F1 eSports Team ma ambicje na walkę o trzecie miejsce wśród konstruktorów z takimi zespołami, jak Red Bull Racing EsportsiHype Energy eForce India. Salih i Sonuc zajmują obecnie, odpowiednio, 5. i 14. lokatę. Obaj zdołali ukończyć rywalizację w pierwszej dziesiątce w dwóch (spośród trzech) wyścigach, które odbyły się w ramach jednego wydarzenia.

Na francuskim torze Paul Ricard, Salih dojechał do mety na 6. pozycji (startując z 8), podczas gdy na Sonuca nałożona została 8-sekundowa kara, przez co spadł na 17. miejsce. W kolejnym wyścigu na Silverstone, Salih na ostatnim zakręcie ostatniego okrążenia wyprzedził dwóch zawodników – Marcela Kiefera i Fabrizio Donoso – dzięki czemu ukończył rywalizację z miejscem na podium, tak przynajmniej mogło się wydawać. Niestety, ostatecznie spadł na 7. pozycję ze względu na przyznaną mu karę, zaś Sonuc zajął 5. lokatę.

W ostatnim wyścigu na torze Spa-Francorchamps, Salih walczył do samego końca, i to na samym szczycie. Jechał koło w koło z liderami mistrzostw, czyli Frederikiem Rasmussenem i Brendonem Leighem. Kierowców do samego końca dzieliły centymetry. Ostatecznie Salih przekroczył linię mety na trzecim miejscu, przy czym trzech wspomnianych kierowców dzieliła różnica czasowa zaledwie 0,025 sekundy! W międzyczasie z 11. na 8. pozycję awansował Sonuc po dobrej walce z Tino Naukkarinenem z Williamsa.

Obecnie Alfa Romeo Sauber F1 eSports Team zajmuje 4. miejsce ex aequo w klasyfikacji generalnej konstruktorów ze stratą zaledwie punktu do Red Bulla. Finałowa impreza odbędzie się w Gfinity Arena w Londynie.

Swoimi wrażeniami z rywalizacji podzielili się bohaterowie wieczoru, w tym Salih:

Naprawdę ekscytujący wieczór dla zespołu, wpadło nam sporo punktów na konto. Ciężka praca się opłaca i widzimy znacznie lepsze wyniki, niż w pierwszym wydarzeniu. Mamy jeszcze wiele pracy do wykonania, aby ukończyć mistrzostwa na wysokiej pozycji.

Profile kierowców, informacje o zespołach, najnowsze wiadomości oraz filmy i transmisje na żywo znajdziecie na stronie f1esports.com.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Dziś wyścig na Monzie. Nasi 3 zawodnicy wystartują w PRO
Następny wpis
Udany wyścig na Monzie! Prowadzimy w klasyfikacji zespołowej

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Dobry występ kierowców Alfa Romeo Sauber F1 eSports Team