fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Dziś wyścig na Monzie. Nasi 3 zawodnicy wystartują w PRO

Dziś wyścig na Monzie. Nasi 3 zawodnicy wystartują w PRO

Przyszła pora na drugi punktowany wyścig w sezonie Retro WEK ACLeague. Wszyscy kierowcy z zespołu Alfa Corse ForzaItalia.pl wystartują na najwyższym serwerze PRO.

Luka ukończył sesję prekwalifikacyjną na drugim miejscu, Lucjan na czwartym, zaś MrFloyd na 21.  Co ciekawe, zdecydowana większość stawki PRO pokonała swoje najlepsze okrążenie na torze Monza mieszcząc się w jednosekundowym przedziale czasowym. Oznacza to, że po raz kolejny widzowie mogą spodziewać się naprawdę zażartej walki.

Obecnie w klasyfikacji generalnej nasi kierowcy w grupie DTM zajmują kolejno: 1, 5 i 28 miejsce. Łącznie zdobyli oni 465 punktów dla zespołu, dzięki czemu Alfa Corse ForzaItalia.pl utrzymuje drugą lokatę ze stratą 40 punktów do Spam BMW Racing Team, w składzie: Sasek, Sumek i Fifa.

Zgodnie z przewidywaniami tor Monza przypasował kierowcom BMW, którzy są w stanie osiągać na czterech długich prostych odczuwalnie wyższe prędkości od pozostałej stawki. Widać to na poniższym wykresie – niebieska linia to BMW, czerwona to Alfa Romeo:

Prowadzący w klasyfikacji generalnej Luka po raz kolejny udowodnił swoją wartość dla zespołu dopracowując ustawienie pojazdu z największą dokładnością:

W drugiej rundzie przyjdzie nam się zmierzyć w świątyni włoskiej motoryzacji, czyli na słynnym torze Monza. Przed prekwalifikacjami byłem przekonany, że ze względu na BoP i 4 długie proste, o dobry wynik będzie ciężko. Pierwsze dni prekwalifikacji potwierdziły moje przypuszczenia. Najlepszy wynik BMW był lepszy o 0,6 sekundy. Wprowadzając zmiany w ustawieniach pojazdu i korygując tor jazdy udało się zniwelować różnicę do 0,2 sekundy. Ostatecznie zajęliśmy dość wysokie miejsca, za co chciałbym pochwalić MrFloyda, który w końcu wziął się do pracy i nie odkładał prekwalifikacji na ostatnią chwilę, co jak widać dało świetne efekty. Na wyścig auto przestawiliśmy delikatnie z uwagi na problemy z niedogrzewaniem się ogumienia po prawej stronie. Dzisiaj liczymy na dobry wynik drużynowy. Indywidualnie, pomimo dobrych rezultatów w prekwalifikacjach uważam, że miejsce na podium będzie sukcesem. Najważniejsze to popełnić jak najmniejszą liczbę błędów. Na Monzy, w przeciwieństwie do Watkins Glen, przestrzelenie szykany czy błąd w sekcji Ascari, powoduje już dość spore straty.

Wyścig na torze Monza potrwa bite 90 minut, czyli tyle samo, co na Nordschleife. To wyzwanie nie tylko dla kierowców, ale także dla sprzętu, co zresztą budzi obawy Lucjana:

Na Watkins Glen na ostatnim okrążeniu miałem ponad dwusekundową „zwiechę”, przez co uderzyłem w bandę i straciłem jedną pozycję. I to wszystko mimo 5 sekund przewagi. Zaś w drugim wyścigu pierwszej rundy serii TCR, na torze Poznań, straciłem połączenie z serwerem i spadłem na ostatnie miejsce… Mam nadzieję, że tym razem ani sprzęt, ani inni zawodnicy nie zepsują mi wyścigu i uda mi się zająć co najmniej tak wysoką lokatę, jak w R1. Przez „nadmiar” prostych może być ciężko się obronić przed BMW, niemniej zrobię co w mojej mocy.

Na serwerze PRO zobaczymy 14 BMW, 7 Alf i po jednym Fordzie i Mercedesie. Relację na żywo z najwyższej serii poprowadzi Tuchan na swoim kanale na Twitchu. Sesja kwalifikacyjna dla samochodów DTM potrwa od godziny 20:45 do 21:00. O 21:00 powinien wystartować wyścig. Mniej więcej o 20:00 rozpocznie się streaming onboard z samochodu Lucjana:

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: ACLeague.com.pl

Poprzedni wpis
Oto efekty indywidualizacji z programem Ferrari Tailor Made
Następny wpis
Dobry występ kierowców Alfa Romeo Sauber F1 eSports Team

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Dziś wyścig na Monzie. Nasi 3 zawodnicy wystartują w PRO