fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ducati Monster w tytanie

Ducati Monster w tytanie

Tytuł tego artykułu nie jest przypadkowy. Ducati Monster w tytanie, takie sformułowania usłyszelibyśmy od sprzedawców na podwarszawskiej giełdzie samochodowej.
Ten wyjątkowy model Ducati przygotowany przez Motorcorse dostał wiele nowych części wykonanych z tytanu oraz unikalne malowanie. Ducati Monster 1100 Titanium może poszczycić się znacznie zredukowaną masą oraz świetnymi właściwościami jezdnymi (tak przynajmniej zapewnia nas producent).
Monster Titanium został pomalowany na czarno, a całość uzupełniają subtelne czerwone linie. Patrząc na motor odnajdziemy wiele części wykonanych z tytanu i karbonu.
Wydech Motorcorse Evoluzione o średnicy 54 mm i modyfikacje silnika zapewniają moc 102,6 KM oraz 113 Nm momentu obrotowego. Natomiast o odpowiednie wytracanie prędkości dbają ceramiczne tarcze (320mm). Na nich zaciskają się „wyścigowe zęby” wychodzące z tytanowych zacisków dostarczonych przez Brembo.
Kolejny smaczek to kute aluminiowe felgi Marchesini, tytanowe śruby, regulowane „podnóżki” już sam ten zestaw obniża masę o 12 kg. Motocorse oferuje dwa zestawy: Kit One Full Upgrade or Kit Two Standard Upgrade, firma zapewnia także lakierowanie motoru. 
Pełny kit zapewnia redukcję masy do 156 kg. To zdecydowanie dobra masa kojarząca się nam z modelem Alfy Romeo 156. Poproszę 156 na co dzień, a na weekendy Ducati Monster 1100 Titanium.
Piotr Szymański
Poprzedni wpis
Historyczna chwila! Fiat zostanie podzielony!
Następny wpis
Nowa bestia ze stajni Maserati

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Ducati Monster w tytanie