fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Nowa bestia ze stajni Maserati

Nowa bestia ze stajni Maserati

Maserati zaprezentuje w Paryżu swoje najnowsze dziecko model Gran Turismo MC Stradale.
Gran Turismo MC Stradale, na to auto czekali wszyscy fanatycy włoskiej motoryzacji. Już podstawowa wersja Gran Turismo spotkała się z pozytywnym odbiorem. Magazyny branżowe oraz prezenterzy programów telewizyjnych rozwodzili się o jego wyjątkowej stylistyce i właściwościach trakcyjnych. Jednak kolekcjonerom supersamochodów brakowało tego “czegoś” , co sprawia  że zakochujemy się w “kobiecie” od pierwszego spotkania.
Maserati zainspirowane pucharem Trofeo Gran Turismo MC i zwycięstwami modelu GT4 podjęło decyzję o produkcji odmiany Stradale. Co, oznacza to dla użytkowników?  Odpowiedź jest prosta, to połączenie dwóch przeciwległych koncepcji auta torowego z samochodem cywilnym.  Znając dotychczasowe modele tego producenta nowe Maserati będzie miało więcej cech auta sportowego niż typowego GT. To odpowiedź marki na sportowe odmiany Porsche np. GT3 RS. 
Auto zyskało na drapieżności, z boku samochodu odnajdziemy wylot powietrza zgrabnie wkomponowany w błotnik, wywodzący się wprost z odmiany Trofeo. Elementy zaczerpnięte z wyczynowej odmiany to także przedni i tylny dyfuzor oraz dwie końcówki układu wydechowego. Nawet nie czytając notatki prasowej wiemy, że konstruktorzy nie poszli na skróty. Zadbali oni o odpowiednie dopasowanie aerodynamiki samochodu do jego osiągów. 
Niestety producent nie zdradził wielu informacji o osiągach auta. Wiemy jedynie, że nowe dziecko Maserati będzie dysponował mocą 450 KM, a prędkość maksymalna ma przekroczyć 300 km/h.
Wraz z wejściem Stradale na rynek stanie się on najszybszym samochodem w obecnej ofercie producenta spod znaku trójzębu. Nowe Maserati zostanie zaprezentowane podczas targów paryskich. Natomiast w salonach pojawi się w pierwszym kwartale 2011 roku. 
Tekst: Piotr Szymański
Poprzedni wpis
Ducati Monster w tytanie
Następny wpis
Il Ponte poleca

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Nowa bestia ze stajni Maserati