fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Historyczna chwila! Fiat zostanie podzielony!

Historyczna chwila! Fiat zostanie podzielony!

"Nie obawiamy się przyszłości, bo chcemy ją budować" – oświadczył nowy prezes turyńskiego koncernu John Elkann…

Zgromadzenie akcjonariuszy Fiata zaaprobowało plan oddzielenia motoryzacyjnej części koncernu od pozostałej jego aktywności. W rezultacie powstaną dwie firmy: Fiat Group Automobiles i Fiat Industrial.

"Powstaną dwie firmy Fiata, które będą silne i ambitne, a pracować będą w nich ludzie gotowi osiągnąć wyznaczone cele" – dodał Elkann, który posiedzenie udziałowców określił jako "historyczne"…

Według planów, w skład Fiat Group Automobiles wejdą fabryki produkujące fiaty, lancie i alfy romeo, ferrari, maserati, a także zakłady wykonujące podzespoły i maszyny fabryczne: Magneti Marelli, Teksid, Comau oraz część fabryki silników Powertrain.

Narodzi się nowa firma – Fiat Industrial – do której należeć będą fabryki sprzętu rolniczego i budowlanego CNH, autobusów i ciężarówek oraz część Powertrain. Liczba pracowników 70 zakładów tej grupy przekracza 60 tysięcy.

Elkann poinformował akcjonariuszy, że decyzja o utworzeniu niezależnego sektora motoryzacyjnego to rezultat porozumienia z Chryslerem, z którym Fiat się połączył.

Podział Fiata to jeden z elementów wielkiego strategicznego planu koncernu z Turynu na najbliższe lata, który przewiduje między innymi inwestycje w wysokości 30 miliardów euro do 2014 roku.

Poprzedni wpis
Forza Abarth! Asy Ferrari pędzą Skorpionem z Polski!
Następny wpis
Ducati Monster w tytanie

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Historyczna chwila! Fiat zostanie podzielony!