fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Dwaj Polacy poprowadzą Huracana GT3 EVO zespołu FFF Racing na torze Adria

Dwaj Polacy poprowadzą Huracana GT3 EVO zespołu FFF Racing na torze Adria

W wirtualnym świecie Assetto Corsy Competizione, opracowanej przez włoską firmę Kunos Simulazioni przy wsparciu 505 Games, rozegrane zostały zawody serii GT3 – SRO E-sport GT Series. Dla trzech najszybszych graczy przewidziano „wyścigowe doświadczenia z zespołem Lamborghini Squadra Corse”. Wśród najlepszych znaleźli się aż dwaj Polacy – lider klasyfikacji generalnej Kamil Franczak i Kamil Pawłowski, których rozdzielił David Tonizza.

Rywalizacja fizycznie miała miejsce na pięciu europejskich torach – włoskiej Monzy, francuskim Paul Ricard, belgijskim Spa-Francorchamps, niemieckim  GP i tzw. Grand Finale w Barcelonie, w Hiszpanii. Kierowcy bowiem konkurowali na stacjonarnych stanowiskach podczas weekendów wyścigowych serii Blancpain GT3 Series. 

Na przestrzeni całego sezonu to właśnie Kamil Franczak udowodnił, że dysponuje wybitnym tempem i światowej klasy umiejętnościami, praktycznie dominując w całej serii. Co ciekawe, wśród najlepszej dwunastki profesjonalnych esportowców, znalazł się jeszcze jeden nasz rodak – Kuba Brzeziński z Williams eSports. Powtórkę z wielkiego Grand Finale można obejrzeć na portalu Twitch.tv.

Sylwetki trzech finalistów przybliżyli wszystkim organizatorzy SRO E-sport GT Series. Kamil Franczak dzięki simracingowi miał szansę jeździć wieloma samochodami w rzeczywistości, m.in. Nissanem GT-Rem, wyścigowym Nissanem 370Z, Caterhamem Academy, Formułą Fordem i Formułą Jaguarem na torze Silverstone, BMW M235i Cup na torze Hockenheim, Global MX-5 Cup na torze Laguna Seca, Sonoma Raceway w Lancerze EVO X oraz kilkoma Porsche na nitce Leipzig Porsche. Zawodowo jest pilotem polskich sił powietrznych. Jego celem są starty w prawdziwych zawodach. Więcej o sobie opowiedział sam zwycięzca serii:

Swoją karierę w symulatorach wyścigowych rozpocząłem w 2013 roku, wygrywając wycieczkę do Sonoma Raceway, CA do szkoły sportowej jazdy. Rok później, w 2014 roku, wziąłem udział w obozie GT Academy na torze Silverstone, dzięki czemu znalazłem się w pierwszej siódemce świata w zawodach liczących ponad milion uczestników. W 2015 roku wygrałem konkurs online w RaceRoom i dlatego zostałem zaproszony do przetestowania prawdziwego samochodu BMW M235i Cup na Hockencheimring. W 2016 r. wygrałem kwalifikację iRacing European MX-5 cup, która doprowadziła mnie do jazd torowych, gdzie mogłem porównać się z prawdziwymi mistrzami Europy MX-5. Instruktorzy zakwalifikowali mnie na 2. miejsce spośród 20 prawdziwych zawodowców i dlatego Mazda Motorsport zaprosiła mnie na globalny weekend wyścigowy o puchar MX-5 na Mazda Raceway Laguna Serca jako kierowcę swojego zespołu fabrycznego. W 2017 r. miałem przerwę w wyścigu ze względu na szkolenia na pilota w Siłach Powietrznych USA. Rok 2018 był również szczęśliwy. Dzięki iRacing miałem okazję odwiedzić tor testowy Porsche Leipzig i przetestować kilka samochodów Porsche na torze. Rok 2019 wygląda bardzo obiecująco, ponieważ zakwalifikowałem się już do testu SRO E-SPORT GT SERIES na torze z Lamborghini Squadra Corse na Imoli, dzięki czemu będę mógł wskoczyć do Lamborghini Huracana GT3 EVO.

Z kolei Kamil Pawłowski jest studentem kierunku Elektronika i Telekomunikacja. Ma 22 lata, a jego hobby to granie na gitarze i pianinie oraz jeżdżenie w barwach Thrustmastera. Swoją simracingową karierę rozpoczął w wieku 13 lat. Jest globalnym ambasadorem Next Level Racing, a na swoim koncie ma tytuł m.in. World Champion w Project Cars 2 w 2019 roku. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Pierwszym elektrycznym modelem Lamborghini mógłby być sedan
Następny wpis
FCA USA świętuje 120-lecie specjalną edycją 500X 2019

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Dwaj Polacy poprowadzą Huracana GT3 EVO zespołu FFF Racing na torze Adria