fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Dziś druga runda ACLeague na torze Spa

Dziś druga runda ACLeague na torze Spa

Tym razem wirtualne Spa-Francorchamps gościć będzie kierowców startujących w serii GT3 ACLeague, w tym ekipę Scuderia ForzaItalia.pl w składzie MrFloyd, Lucjan Próchnica i Piotr Bochnowski.

Prekwalifikacje zakończyły się dla naszego nadwornego zespołu wyścigowego dokładnie tak samo, jak przed dwoma tygodniami podczas rundy na torze Bathurst. Lucjan Próchnica ponownie wskoczył do PRO z czasem 2:18.604, MrFloyd do semiPRO po wykręceniu 2:19.235, a Piotr Bochnowski zakwalifikował się na serwer Rookie z rezultatem 2:21.633.

Złapanie przyzwoitego tempa przyszło bardzo łatwo Lucjanowi, którego pierwsze poprawne okrążenie wciąż pozwoliłoby mu na wzięcie udziału w najwyższej serii.

Druga runda ACLeague będzie przebiegać zgodnie z uniwersalnym harmonogramem:

  • 19:40 – 20:40 – trening
  • 20:40 – 21:00 – kwalifikacje
  • 21:00 – 22:30 – wyścig

Relację z wyścigów będzie można śledzić na żywo:

Ponadto, na kanale YouTube zespołu Scuderia ForzaItalia.pl będzie można od godziny 20:00 oglądać na żywo transmisję z kokpitu niebieskiego Ferrari, powszechnie nazywanego Lucjanomobilem, który zyskał nieco zmodernizowane malowanie, podobnie jak dwa pozostałe 488 GT3 należące do naszej ekipy.

Tor Spa-Francorchamps

W obecnej konfiguracji belgijski tor mierzy 7000,4 km długości i składa się z 19 zakrętów. Jednym z najsłynniejszych jest Eau Rogue, po którym następuje Raidillon. W autach klasy GT3 tę sekwencję pokonuje się z prędkością około 245 km/h. Na końcu długiej prostej kierowcy rozpędzają się do ponad 270 km/h.

W zestawieniu najniebezpieczniejszych torów na świecie, które opracowano w 2010 roku, Spa zajęło 8. miejsce z liczbą 23 śmiertelnych wypadków, ustępując m.ni. Le Mans, Monzie i Nurburgring Nordschleife. Na tym ostatnim zresztą, odbyła się zerowa runda X sezonu ACLeague.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Lamborghini Huracan Super Trofeo Evo
Poprzedni wpis
Lamborghini Squadra Corse wyprodukowało 300 wyścigowych Huracanów w 36 miesięcy
Następny wpis
Lenovo sponsorem Scuderia Ferrari

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Dziś druga runda ACLeague na torze Spa