fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Lamborghini Squadra Corse wyprodukowało 300 wyścigowych Huracanów w 36 miesięcy

Lamborghini Squadra Corse wyprodukowało 300 wyścigowych Huracanów w 36 miesięcy

15 marca 2018 roku z linii montażowej Huracana w Sant’Agata Bolognese wyjechał trzysetny samochód wyścigowy, opracowany przez zespół Lamborghini Squadra Corse.

Dokonano tego w 3 lata od rozpoczęcia produkcji w 2015 roku. Zdaniem Stefano Domenicaliego, prezesa i dyrektora generalnego Automobili Lamborghini S.p.A., ten sukces jest równie imponujący, co 7 rekordów z rzędu pod względem sprzedaży pojazdów drogowych:

W 2017 roku dostarczyliśmy 3815 aut drogowych. Równie duże wrażenie robi liczba samochodów wyścigowych, które Lamborghini Squadra Corse wyprodukowała w ciągu zaledwie 3 lat od premiery Huracana Super Trofeo i Huracana GT3 udowadniając, że trend wzrostowy naszej marki jest zdecydowanie pozytywny, także w odniesieniu do klientów z branży sportów motorowych.

Lamborghini Huracan Super Trofeo Evo

Pojazd nr 300 to Lamborghini Huracan Super Trofeo Evo, który już od kwietnia będzie brać udział w rywalizacji w serii Lamborghini Super Trofeo, organizowanej przez Lamborghini Squadra Corse – zarówno w Europie, Azji, jak i Ameryce Północnej. Wspomniany model jest wytwarzany na tej samej linii montażowej, co wersja drogowa Huracana. Docelowo, w bieżącym roku ma powstać 70 sztuk Super Trofeo Evo. Do tej pory wyprodukowano ich 180. Z tej samej fabryki wyjeżdżają również w odmianie GT3, którymi kierowcy od 2016 roku zdołali sięgnąć po 10 międzynarodowych tytułów oraz najwyższe miejsce na podium w 24-godzinnym wyścigu Daytona. I to wszystko w zaledwie 2 sezony.

Jak twierdzi Lamborghini, departament Squadra Corse to jeden z niewielu działów ds. sportów motorowych, który może poszczycić się produkcją pojazdów wyścigowych „na miejscu”. Wszystkiego dokonuje się w obrębie Sant’Agata Bolognese – począwszy od etapu projektu, po budowę. Wytwarzanie wyścigowych odmian Huracana nadzorują wykwalifikowani technicy z Lamborghini Squadra Corse. O strategii produkcyjnej opowiedział Maurizio Reggiani, dyrektor techniczny Automobili Lamborghni S.p.a.:

Fakt budowy wyścigowego samochodu na tej samej linii produkcyjnej, co odmiana drogowa, stanowi znaczną wartość dodaną. W ten sposób skraca się czas produkcji i gwarantuje najwyższe standardy kontroli jakości, co w przypadku pojazdów wyścigowych przekłada się na większą niezawodność na torze.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Włoszczyzna na targach Geneva International Motor Show 2018
Scuderia ForzaItalia.pl
Następny wpis
Dziś druga runda ACLeague na torze Spa

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Lamborghini Squadra Corse wyprodukowało 300 wyścigowych Huracanów w 36 miesięcy