fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Lamborghini Squadra Corse wyprodukowało 300 wyścigowych Huracanów w 36 miesięcy

Lamborghini Squadra Corse wyprodukowało 300 wyścigowych Huracanów w 36 miesięcy

15 marca 2018 roku z linii montażowej Huracana w Sant’Agata Bolognese wyjechał trzysetny samochód wyścigowy, opracowany przez zespół Lamborghini Squadra Corse.

Dokonano tego w 3 lata od rozpoczęcia produkcji w 2015 roku. Zdaniem Stefano Domenicaliego, prezesa i dyrektora generalnego Automobili Lamborghini S.p.A., ten sukces jest równie imponujący, co 7 rekordów z rzędu pod względem sprzedaży pojazdów drogowych:

W 2017 roku dostarczyliśmy 3815 aut drogowych. Równie duże wrażenie robi liczba samochodów wyścigowych, które Lamborghini Squadra Corse wyprodukowała w ciągu zaledwie 3 lat od premiery Huracana Super Trofeo i Huracana GT3 udowadniając, że trend wzrostowy naszej marki jest zdecydowanie pozytywny, także w odniesieniu do klientów z branży sportów motorowych.

Lamborghini Huracan Super Trofeo Evo

Pojazd nr 300 to Lamborghini Huracan Super Trofeo Evo, który już od kwietnia będzie brać udział w rywalizacji w serii Lamborghini Super Trofeo, organizowanej przez Lamborghini Squadra Corse – zarówno w Europie, Azji, jak i Ameryce Północnej. Wspomniany model jest wytwarzany na tej samej linii montażowej, co wersja drogowa Huracana. Docelowo, w bieżącym roku ma powstać 70 sztuk Super Trofeo Evo. Do tej pory wyprodukowano ich 180. Z tej samej fabryki wyjeżdżają również w odmianie GT3, którymi kierowcy od 2016 roku zdołali sięgnąć po 10 międzynarodowych tytułów oraz najwyższe miejsce na podium w 24-godzinnym wyścigu Daytona. I to wszystko w zaledwie 2 sezony.

Jak twierdzi Lamborghini, departament Squadra Corse to jeden z niewielu działów ds. sportów motorowych, który może poszczycić się produkcją pojazdów wyścigowych „na miejscu”. Wszystkiego dokonuje się w obrębie Sant’Agata Bolognese – począwszy od etapu projektu, po budowę. Wytwarzanie wyścigowych odmian Huracana nadzorują wykwalifikowani technicy z Lamborghini Squadra Corse. O strategii produkcyjnej opowiedział Maurizio Reggiani, dyrektor techniczny Automobili Lamborghni S.p.a.:

Fakt budowy wyścigowego samochodu na tej samej linii produkcyjnej, co odmiana drogowa, stanowi znaczną wartość dodaną. W ten sposób skraca się czas produkcji i gwarantuje najwyższe standardy kontroli jakości, co w przypadku pojazdów wyścigowych przekłada się na większą niezawodność na torze.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Włoszczyzna na targach Geneva International Motor Show 2018
Scuderia ForzaItalia.pl
Next post
Dziś druga runda ACLeague na torze Spa

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Lamborghini Squadra Corse wyprodukowało 300 wyścigowych Huracanów w 36 miesięcy