fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Dziś rusza pierwsza punktowana runda RoS na Silverstone

Dziś rusza pierwsza punktowana runda RoS na Silverstone

Dzisiaj o 21:00 rozpocznie się pierwszy punktowany wyścig z serii GT3, organizowany przez Republic of Simracers. Kierowcy będą konkurować ze sobą na torze Silverstone w symulatorze Assetto Corsa.

O 20:00 rozpocznie się 40-minutowa sesja treningowa, a następnie 20-minutowa sesja kwalifikacyjna. Jednak w rzeczywistości rywalizacja miała swój początek przed dwoma tygodniami, wraz z otwarciem sesji prekwalifikacyjnej, w której wzięło udział przeszło 100 osób, w tym 5 reprezentantów zespołu Scuderia ForzaItalia.pl w Ferrari 488 GT3. W pierwszej dziesiątce znalazła się trójka „naszych” – Abra na drugim miejscu z czasem 2:00.672, piąte przypadło Luce z czasem 2:00.892, a 8 lokata Lucjanowi za sprawą okrążenia przejechanego w 2:01.019 minuty. Wszyscy oni walczą o punkty w klasyfikacji zespołowej dla Squadra Nero. Nieobecny był MrFloyd, za to dwaj pozostali zawodnicy Squadra Bianco – Kocur i Denan – sięgnęli po analogicznie: 14. i 16. lokatę z czasami 2:01.182 oraz 2:01.210.

W najwyższej serii PRO weźmie udział 31 kierowców, którzy ze swoimi czasami zmieścili się w 1,2 sekundy. Aż dwunastu z nich jedzie McLarenem 650S GT3, ośmiu Mercedesem-AMG GT3, pięciu w Ferrari 488 GT3, czterech w Lamborghini Huracanie GT3 oraz dwóch w Porsche 911 GT3 R.

Transmisja na żywo z tego wydarzenia powinna ruszyć około godziny 20:30. Poprowadzi ją Andrzej Wasielewski na kanale na Twitchuhttps://www.twitch.tv/nitjsefni. Od 20:00 będzie można oglądać onboard z Lucjanomobilu:

Nasi zawodnicy podzielili się swoimi wrażeniami przed wyścigiem oraz po sesji kwalifikacyjnej.

Abra:

Tym razem prekwalifikacje poszły mi jeszcze lepiej niż w wyścigu zerowym. Wyprzedziłem wszystkich poza Jakubem Charkotem, który umówmy się… jest kierowcą wybitnym i poza czyimkolwiek zasięgiem. Natomiast cieszę się, że widać stałą poprawę w mojej jeździe. Dla mnie to bodziec, aby dążyć do czegoś, co jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się niemożliwe. Mam nadzieję, że wyścig pójdzie mi równie dobrze i uda się przywieźć solidne punkty dla zespołu.

Luka:

Prekwalifikacje do pierwszej rundy udało się ukończyć na dość wysokim miejscu w czołowej dziesiątce. Najlepszy czas uzyskałem praktycznie w pierwszego dnia. Byłem przekonany, iż do ich końca uda się go jeszcze uciąć z 0,3 sekundy. Przez następne dwa tygodnie poprawiłem się tylko o magiczne 0,001 s. Na torze Silverstone zdarzały się już u mnie podobne przypadki. Tor wydaje się na pierwszy rzut oka dość łatwy, jednak jest on bardzo wymagający technicznie. Im bardziej się chce, tym gorzej wychodzi. Realny cel na wyścig to dojechanie w pierwszej piętnastce. W tym miejscu chciałbym pogratulować wszystkim kierowcom Forzy, cała piątka w pierwszej piętnastce prekwalifikacji. Piękny widok, oby zostało tak do końca sezonu.

Kocur:

Silverstone to trudny tor, ale mam z nim już trochę obycia. Nie wiem co przyniesie przyszłość ale podejdę do tego wyścigu silniejszy niż wcześniej.

Więcej szczegółów dotyczących całego sezonu, wraz z malowaniami wszystkich samochodów zespołu Scuderia ForzaItalia.pl, znajdziecie w artykule będącym jego zapowiedzią.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Zrzut ekranu z Assetto Corsy

Poprzedni wpis
Zbudował replikę Ferrari F40 od podstaw
Następny wpis
Oto Alfa Romeo 4C Spider Italia. Powstanie 15 sztuk

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Dziś rusza pierwsza punktowana runda RoS na Silverstone